Apple’dan yeni hamle: Katlanabilir cihaz yolda

Apple, bir akıllı telefondan daha büyük, katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışıyor. Cihazın, bir dizüstü bilgisayar veya tablet olarak piyasaya sürülebileceği düşünülüyor.

Apple’ın; bir akıllı telefondan daha büyük boyutta, katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu yenilikçi cihaz, bir dizüstü bilgisayar ya da tablet olarak karşımıza çıkabilir. Gündeme bomba gibi düşen sızıntıya göre Apple, yaklaşık beş senedir gizliden gizliye bu proje üzerine çalışıyor.

APPLE’IN KATLANABİLİR TEKNOLOJİ HAMLESİ

Apple, katlanabilir bir cihaz geliştirme sürecinde önemli bir dönüm noktasına gelmiş bulunuyor. Şirketin, bir akıllı telefondan daha büyük boyutta olması beklenen bu cihazı, kullanıcılarına dizüstü bilgisayar veya tablet formunda sunması planlanıyor. Apple’ın Vision Pro ekibinden mühendisler, katlanabilir cihazın geliştirilmesi için görevlendirilmiş durumda ve bu süreçte özellikle menteşe gibi bileşenler üzerinde çalışılıyor.

DigiTimes’ın Tayvan merkezli tedarik zinciri kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Apple bu katlanabilir cihaz üzerinde en az beş yıldır çalışmakta ve üretim öncesinde cihazın tasarımına karar verme aşamasında.

KATLANABİLİR CİHAZIN POTANSİYEL PAZARI

Apple’ın katlanabilir cihazının 2025 öncesinde piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Cihaz piyasaya sürüldüğü takdirde, Apple hâlihazırda katlanabilir cihaz satışı gerçekleştiren Samsung, Oppo, Google, Huawei ve Xiaomi gibi  markalarla rekabet ediyor olacak.

APPLE, AZİMLE DEVAM EDİYOR

Daha önce, Çinli sızıntı kaynağı ‘Fixed Focus Digital’ tarafından yapılan bir iddiaya göre, Apple’ın katlanabilir ekranlı bir cihaz üzerindeki çalışmaları, tatmin edici olmayan bir ekran testi sonrasında durdurulmuştu. Ancak Apple, rakip şirketlerin katlanabilir akıllı telefonlarını satın alarak söküm yapmış ve araştırma ve geliştirme sürecini hızlandırmıştı. Son rapor, katlanabilir bir telefon üzerindeki çalışmaların durdurulmadığını ve şirketin birden fazla katlanabilir cihaz üzerinde çalıştığını, her bir ürünün geliştirilmesi için farklı departmanların görevlendirildiğini belirtiyor.

APPLE’IN DİĞER TEKNOLOJİK YENİLİKLER

Apple, katlanabilir cihaz üzerindeki çalışmalarına devam ederken, iPhone 15’in önceki modellere göre daha uzun pil ömrü sunacağını açıkladı. Ayrıca, 2024 model iPad Pro’nun önceki modele göre daha ince ve daha büyük olacağı bildirildi. Apple, aynı zamanda iMessage’ı kuantum bilgisayar saldırılarına karşı korumak için güncelledi ve 2024 sonlarında 4. nesil AirPods ve AirPods Max’in piyasaya sürüleceğini duyurdu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Ayrıca dün yapılan başka bir sızıntıya göre ise Apple’ın, giyilebilir teknolojiler üzerine çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Şirketin, AirPods’lara kamera takmayı planladığı ve akıllı gözlük, yüzük gibi farklı cihazlar üzerinde çalıştığı sızdırıldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com