Meral Akşener kurultay öncesi hepsini bir bir sildi

Yerel seçimlerdeki hezimetten sonra kurultayda aday olmayacağını duyuran İYİ Parti lideri Meral Akşener'den şaşırtan bir hamle geldi.

  • ü
  • 15 Nisan 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

Yerel Seçimlere “hür ve müstakil” giren fakat umduğunu bulamayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kurultay öncesi, İYİ Partili Uğur Poyraz, Tolga Akalın, Rıdvan Uz ve bazı İYİ Parti Gençlik Kolları üyelerini Twitter hesabından takip etmeyi bıraktı.

Seçimlerde ülke genelinde yüzde 3.77 oranında oy alarak büyük bir düşüş yaşayan, sadece 1 il ve 24 ilçe kazanan İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener, 27 Nisan için seçimli Olağanüstü Genel Kurul kararı aldıklarını açıklamıştı.

AKŞENER’DEN ŞAŞIRTAN HAMLE

Meral Akşener, sonraki açıklamalarında ise kurultayda aday olmayacağını duyurmuştu.

İYİ Parti’de Tolga Akalın, Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın, kurultayda aday olacaklarını duyuran isimler oldu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Seçim sürecine giden İYİ Parti’de adaylar ve bazı üyeler Akşener’e eleştirel yaklaşımda bulunurken, Akşener’den karşı hamle geldi.

SOSYAL MEDYADA TAKİP ETMEYİ BIRAKTI

Akşener, X (eski adıyla Twitter) hesabından, Uğur Poyraz ve Tolga Akalın’ı takipten çıktığı ortaya çıktı. Bu isimlerin yanında İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’u, İYİ Parti Gençlik Kolları’ndan Batualp Akalın ve Oğuz Uz’u da takipten çıktığı bildirildi.

O İSİMLERLE TAKİBE TAKİP

Meral Akşener, kurultayda destekleyeceği isim olduğu iddia edilen Müsavat Dervişoğlu’nu ve Koray Aydın’ı takipten çıkarmadı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com