Balıkesir, 74 yıl sonra CHP’ye geçti: Ahmet Akın şükür namazı ile güne başladı

Balıkesir'de 74 yıl sonra CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Akın, kentin tarihi camisinde güne şükür namazı kılarak başladı.

  • ü
  • 01 Nisan 2024
  • ü
  • Politika

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerdeki en büyük başarılarından birinin adresi Balıkesir oldu. 74 yıl sonra belediye başkanlığı CHP’ye geçen kentte kutlamalar sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Akın, ise kentin tarihi camisinde güne şükür namazı kılarak başladı.

İbrahim Akın, 1950 yılından beri Balıkesir Belediye Başkanlığı’nı kazanan ilk CHP’li olarak tarihe geçti. Balıkesir’de Akın, yüzde 51,10 oy alarak belediye başkanı oldu. AKP’nin adayı Yücel Yılmaz ise 40,54 oranında oy aldı.

HEP MERKEZ SAĞA OY VERDİ

Balıkesir’i 1963-2014 yılları arasında Adalet Partisi, Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi ve MHP kazanmıştı. 2014’ten beri ise AKP’li adaylar seçimi kazanmıştı.

AKIN ŞÜKÜR NAMAZINA DURDU

Kısa Dalga’nın aktardığına göre; Akın bugün ilk iş olarak şükür namazı kılmaya gitti. Ahmet Akın şu paylaşımı yaptı:

“Günaydın Canım Balıkesir Ailem Sabah namazı sonrası Zağnos Mehmet Paşa’nın Türbe-i Şerifi’nde dua ederek güne başladım. Ben ve arkadaşlarım 2 Nisan 2029 sabahı için ilk toplantımızı az sonra yapacağız. Seçimler belediye başkanlarının karne günüdür. Bir sonraki seçim tahminen 1 Nisan 2029’da yapılacak. O gün tıpkı bugün gibi muzaffer ve dimdik durabilmek için halkımıza verdiğimiz sözleri tutmuş olmamız gerekiyor. Bu nedenle biz de hiç gecikmeden çalışmaya başlamış bulunuyoruz. Cenab-ı Allah utandırmasın. Hepinize bir kez daha sevgi ve minnetlerimi sunuyorum.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Akın bugün ziyaretlerine de başladı. İlk olarak ziyaretini Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şubesi’ne yaptı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com