Nuri Bilge Ceylan, Ferhat Göçer’le davalık oldu

Ferhat Göçer, Kuru Otlar Üstüne filminde Son Aşkım şarkısını izinsiz kullandığı için Nuri Bilge Ceylan'a dava açıyor.

  • ü
  • 15 Mart 2024
  • ü
  • Yaşam

Ünlü şarkıcı Ferhat Göçer, Kuru Otlar Üstüne filminde Son Aşkım şarkısını izinsiz kullandığı gerekçesiyle yönetmen Nuri Bilge Ceylan’a dava açacağını duyurdu.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın, Merve Dizdar’a Cannes kazandıran Kuru Otlar Üstüne filminde Ferhat Göçer’in Son Aşkım şarkısını izinsiz kullanması başına bela açtı.

GÖÇER: SORULSAYDI İZİN VERİRDİM

Filmde şarkısının kullanıldığını arkadaşlarının uyarısıyla öğrenen Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Göçer, “Filmi izleyen arkadaşımın bana söylemesi üzerine haberim oldu. Ben de şaşırdım. Film çok güzel, benim için gurur. Bana sorulsaydı bir şey talep etmezdim zaten. Ancak beş saniye de olsa, beş dakika da olsa mutlaka eser sahibinden izin alınması gerektiğini Nuri Bilge gibi aydın bir üstadın ekibinin biliyor olması gerekiyor. Bu seferlik affediyorum ve seve seve veriyorum ama telif ve telife gösterilmesi gereken duyarlılık ve sorumluluk müzik ve müzisyenler adına çok önemli bir mesele” ifadelerini kullandı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘BU ZALIM TELEFON AÇMAZSA…’

Göçer, dava açacağını belirterek “Ya da diyorum ki bu zalım telefon açmazsa… Açalım davayı. Kazandığım paranın hepsini buradan 100 dolar 100 dolar size dağıtayım, yiyelim beraber. Sordum avukatlara ‘En az 10.000 dolar alırsın’ dediler” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com