Kızılcık Şerbeti’nin yeni Abdullah’ı Ahmet Mümtaz Taylan: TRT’den kovulduk

Kızılcık Şerbeti'nin yeni 'Abdullah Ünal'ı Ahmet Mümtaz Taylan, TRT' yayınlanan Leyla İle Mecnun dizisinin sonlandırılması sürecini anlattı.

  • ü
  • 04 Mart 2024
  • ü
  • Yaşam

Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan

Show TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Kızılcık Şerbeti dizisine ‘Abdullah Ünal’ karakteriyle katılan usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, TRT’ yayınlanan Leyla İle Mecnun dizisinin sonlandırılması sürecini anlattı.

İstanbul’da Beyoğlu Sineması’nda ‘Görseli Düşünmek’ adlı söyleşiye katılan Taylan, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı 2010- 2013 yılları arasında TRT’de yayınlanan Leyla İle Mecnun adlı dizide ‘İskender Çınar’ karakterini canlandıran Taylan, dizinin yayından kaldırılması hakkında açıklamalarda bulundu.

‘TRT’DE TRT PAYINI ELEŞTİRDİK’

Karar’dan Furkan Uzun’un aktardığına göre, usta oyuncu, “Kovuldu TRT’den o yüzden. Gerçek finali bilemem. O diziden sonra çektiğimiz ve hiç iyi gitmeyen ‘Ben de Özledim’ dizisinde Burak Aksak, Leyla İle Mecnun’daki olası finali anlatmıştı. İlginçti. O balıkmış, öteki ağacın gölgesiymiş. Tatlı bir hikâyeydi. Öyle bitti. Mutlu biten dizi olmaz. Kanal kovmazsa bir gün seyirci kovar. Yine de çok şanslıyız. Türkiye’nin o halinde üstelik TRT’de 104 bölüm boyunca kafamıza göre, kimseyi karıştırmadan çatır çatır oynadık. Bu açıdan TRT’nin de hakkını vermek lazım. Her zaman eleştiriyoruz ama bir yandan da bana sorarsan Leyla İle Mecnun’un özel bir kanalda 10 haftadan fazla süreceğini kimse tahmin etmezdi. Ama TRT bekledi. 104 bölüm çekilmesinde onunda bir payı var. ‘TRT Payı’ eleştirilmişti o dizide. Neleri eleştirdik. “ dedi.

KIZILCIK ŞERBETİ: ZAMAN GÖSTERECEK

Oyuncu Settar Tanrıöğen’in yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle Kızılcık Şerbeti’nden ayrılması üzerine ‘Abdullah Ünal’ karakteriyle diziye katılan Taylan, yaşananlar hakkında “Settar Tanrıöğen rahatsızlandı ve çok zor ameliyatlar geçirdi. Bir kere her şeyden önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. Şahane bir oyuncu ve karakterdir. Onu Allah saklasın. Onun da onayı alınarak bu işin devam etmesi gerekiyordu. Kızılcık Şerbeti’nin çok fazla seyircisi var. Dizide görev alan, hayatını devam ettiren onlarca çalışan var. Yüzlerce insanı enterese eden bir projenin bir şekilde devam etmesi gerekiyordu. Bizde seyircinin en az yadırgayacağı şekilde ilerletmek üzere o işe başladık. Mesele bundan ibaret. Gerisi seyircinin eleştirisine kalmış. Zaman gösterecek.” diye konuştu.

‘MUHAFAZAKARLAR VE LAİKLER MERDİVENDEN İNERLER’

Kızılcık Şerbeti dizisindeki rolüne ilişkin eleştirilere de yanıt veren Taylan, dizideki merdiven sahnesi hakkında “Dur daha merdivenden ineyim. Merdivenden iniş sahnesi için ‘muhafazakar değil’ diyenler oldu. Muhafazakar kardeşlerimiz ve laikler merdivenden inerler.” açıklamasında bulundu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

TİYATROYA VEDA: YÖNETMENLİĞİ DENEYECEK

Artık tiyatro projelerinde rol almak istemediğini belirten Mümtaz Taylan, yönetmenliğe adım atmak istediğini söylediği söyleşide, “Yönetmen olarak birkaç tane film çekmeyi istiyorum. Ama bunlar zaman ve zemin işi. ‘Para bulmakta sorunun mu var?’ diyeceksiniz evet öyle bir sorunum var. Sıkıcı derdi olan filmler çekmek istiyorum. Meselesi sert olan şeyler düşünüyorum. Onlar da zaman, zemin ve para gerektiren şeyler. Ben bu işleri bırakmadan, kenara çekilmeden hiç değilse 2-3 tane film çekebilirsem dünyanın en mutlu insanı olurum. Ben yapamasam da kızım bu meslekte. O devam eder.” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com