Kızıl Goncalar’ın yapımcısı, ‘tarikat’tan sonra ‘şapka’yla da çok tartışılacak…

Kızılcık Şerbeti ve Kızıl Goncalar gibi 'dindar-laik' çatışması ekseninde çokça tartışılan dizilerin yapım şirketi Gold Film, yeni projesiyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. 'Şapkacı Kadınlar' ile Cumhuriyet'in ilk dönemlerine giden yapım ekibi, bu kez eksenine 'şapka devrimini' alacak. Yeni dizi de birçok tartışmayı beraberinde getirebilir...

  • ü
  • 18 Şubat 2024
  • ü
  • Yaşam

Kızılcık Şerbeti ve Kızıl Goncalar dizileri güncel tartışmaların odak noktasında.

Yayınlandıkları günlerde reytinglere damgasını vuran fenomen diziler Kızılcık Şerbeti ve Kızıl Goncalar’ın yapım şirketi Gold Film’in yeni projesinin detayları ortaya çıkmaya başladı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın aktardığına göre 1920’li yıllarda geçen Şapkacı Kadınlar adlı dönem dizisi çok etkileyici bir kadın hikayesini ekrana taşıyacak. İzmir’in Kurtuluş yıllarında bir köylü kadınının şapka devrimiyle beraber kaderini yeniden yazıp bir stil ikonuna dönüşme hikâyesini anlatan dizinin senaristi Necati Şahin olacak.

EYLÜL’DE EKRANA GELECEK

Hülya Gezer’in yönetmen koltuğuna oturacağı proje eylül sezonunda ekrana gelecek.

Altuntaş, ‘Birçok yıldız oyuncunun talip olacağı kadar etkileyici bir dizi’ olarak tarif ettiği Şapkacı Kadınlar’ın başrol kadın oyuncusunun kim olacağının şimdiden merak konusu olduğunu yazdı. Altuntaş, “Henüz kanalı netleşmeyen projeyle ilgili detaylar netlik kazandıkça paylaşmaya devam edeceğim” diye yazdı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

DİNDAR-LAİK ÇATIŞMASI ‘TARİKAT’TAN ‘ŞAPKA’YA KAYACAK

Kızıl Goncalar ve Kızılcık Şerbeti dizilerinde ekrana taşıdığı “dindar-laik” sentezi ve çatışmasıyla her bölümü tartışma konusu olan Gold Film, Şapkacı Kadınlar dizisi ile de Cumhuriyet’in ilk dönemlerindeki şapka devrimi ile bu devrime karşı çıkışları ele alacak. Yeni dizinin de “laik-dindar” çatışması ekseninde ses getirmesi bekleniyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com