Amedspor, on binlerce taraftarının önünde kupasını aldı

TFF 2. Lig'de şampiyonluğunu ilan eden Amedspor, kupasını bugün kendi sahasında düzenlediği organizasyonla kaldırdı. Diyarbakır Stadyumu'na gelen on binlerce taraftar şampiyonluk coşkusuna ortak oldu.

  • ü
  • 11 Mayıs 2024
  • ü
  • Spor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup’ta 81 puanla şampiyon olan Amedspor şampiyonluk kupasını kaldırdı. Kupa töreninin düzenlendiği Diyarbakır Stadyumu’nda büyük coşku yaşandı.

1. Lig’e yükselen Amedspor’un kupa törenini düzenlediği Diyarbakır Stadyumu’na on binlerce kişi akın etti. Stadyum tamamen doldu. Kutlamalar için stadyuma dev bir platform kuruldu. Taraftarlar çalan şarkılarla eğlendi.

MİLLETVEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI KATILDI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Doğan Hatun, DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, DEM Parti Diyarbakır İl Eşbaşkanları Pınar Sakık Tekin ile Abbas Şahin, Demokratik DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Şirin Gürbüz, DEM Parti MYK üyesi İbrahim Akın, Bağlar Belediyesi Eşbaşkanı Siraç Çelik ile CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve çok sayıda STK temsilcisi kupa törenini protokolden takip etti.

SANATÇILAR SAHNE ALDI

Kupa töreni öncesi ilk olarak sanatçı Kadir Çat sahne aldı. Çat’ın ardından Jehrmar ve Helim Omeri sahneye çıktı. Amedsporlu futbolcular Omeri’nin şarkılarıyla halay çekerek eğlendi. Omeri, eski Amedsporlu futbolcu Deniz Naki’ye selam gönderdi. Ardından Azad Bedran sahneye çıktı. Bedran’ın şarkılarına eşlik eden taraftarlar ‘kümeye kümeye Bursaspor kümeye’ sloganları attı. Bedran’ın adından Dj Ramazan Karakaş sahne aldı. Karakaş, bu şarkı “‘Amedspor diye bir takım yok’ diyenlere gelsin” deyince taraftarlardan alkış aldı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

BAŞKAN ELALDI: ‘HALKIMIZIN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM’

Artı Gerçek’in aktardığına göre; Amedspor Başkanı Aziz Elaldı taraftarın alkışları ve tezahüratlarıyla sahneye çıktı.

Kutlamalarda bir konuşma yapan Başkan Elaldı, “Tarihin sayfalarında yer alacak bir gün yaşıyoruz. Biz bu halka biz söz verdik ve o sözümüzü yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Halkımızın önünde saygıyla eğiliyorum. Şunu bilsinler ki bu yaptığımız onlar için daha hiçbir şey. Onlar daha yücesine, daha ulusuna layıktırlar. Biz bu görevde kaldığımız sürece onlara layık olmaya çalışacağız” dedi.

‘SÜREKLİ YANMIZDA OLAN SELO BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Elaldı, şöyle devam etti:

“Bu şampiyonluk hikayemize başlarken ben ve yönetici arkadaşlarım işin ne kadar zor olduğunu, nasıl bir yolun bizi beklediğini çok çok iyi biliyorduk. Bu zorlukla baş etmek için ihtiyaçlarımız vardı, bileşenlerimize ihtiyaçlarımız vardı. Buradan bizimle beraber hareket eden bütün şehrimizin STK başkan ve üyelerine, ayrıca bizim yanımızda sürekli duran sevgili arkadaşlarımıza, sayın vekillerimiz, sayın belediye başkanımız ve ayrıca yanımızda sürekli bulunan Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Kaya ve ayrıca bizlere her zaman desteklerini esirgemeyen sayın İmamoğlu’na, Genel Başkanımız sayın Tuncer Bakırhan’a, Özgür Özel ve bize tebriklerde bulunan, sürekli arkamızda olduklarını belirten diğer genel başkanlarımıza, diğer vekillerimize çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca kalbiyle, yüreğiyle sürekli yanımızda olan ve bize tebrik mesajı çeken Selo Başkan’a da teşekkür ediyoruz.”

Elaldı’nı Selahattin Demirtaş’a teşekkürü büyük alkış aldı.

MADALYALAR TAKILDI

Elaldı’nın ardından teknik direktör Mesut Bakkal ile ekibi sahneye çıktı. Teknik ekipten sonra futbolcular sahneye davet edilerek madalyaları takıldı. Ardından yöneticiler, teknik heyet, futbolcular ve taraftar şampiyonluğu doyasıya kutladı.

PERVİN CHAKAR KONSERİ

Kupa töreninin ardından futbolcular kupa ile taraftarları selamladı.

Kupa töreninin ardından İlkay Akkaya sahneye çıktı. Akkaya’nın ardından Bajar sahneye çıktı. Bajar’ın ardından kutlamalar Kürt soprano Pervin Chakar’ın konseri ile devam etti. Chakar’ın ardından Xêro Abbas sahne aldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com