Alperen Şengün’e rekor ücret teklifi

NBA'e ilişkin kontrat tekliflerini paylaşmasıyla gündem olan gazeteci Shams Charania, Rockets yönetimi tarafından genç oyuncuya 5 yıllık 225 milyon dolarlık bir maksimum kontrat teklifi yapıldığını açıkladı.

  • ü
  • 14 Mart 2024
  • ü
  • Spor

Alperen Şengün. (Fotoğraf: Melissa Tamez / Icon SMI via ZUMA Press)

NBA ekiplerinden Houston Rockets’ta sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çeken 21 yaşındaki milli basketbolcu Alperen Şengün, ligde 3. yılını geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu yıl ulaştığı seviye ile takımının en değerli oyuncusu haline gelen genç pivot, çaylak kontratının bitmesiyle birlikte Houston Rockets ile tarihi bir teklif için el sıkışmaya hazırlanıyor.

NBA’de sergilediği performans ile göğüsleri kabartan milli pivot Alperen Şengün, 21 yaşında olmasına rağmen takımının en değerli oyuncusu haline dönüştü.

Rockets yönetimi, gelecek yıl ki planlamayı Alperen’in etrafında yapmayı düşünürken, Sacramento Kings maçında yaşadığı sakatlık ile sezonu kapatan Alperen, ligde bıraktığı 3 yılın ardından çaylak kontratını da tamamlamış olacak.

YILIK 45 MİLYON DOLAR TEKLİF EDİLDİ

NBA’e ilişkin kontrat tekliflerini paylaşmasıyla gündem olan gazeteci Shams Charania, Rockets yönetimi tarafından genç oyuncuya 5 yıllık 225 milyon dolarlık bir maksimum kontrat teklifi yapıldığını açıkladı. Alperen’in teklifi kabul etmeye sıcak baktığı belirtilirken, bu kontrat ile milli oyuncu, yılda 45 milyon dolar kazanarak Türk spor tarihinin en fazla kazanan oyuncusu rekorunu eline geçirecek.

Gelecek yıllara yönelik bulundurduğu draft hakları nedeniyle ilerleyen yıllarda iddialı bir takım kurmaya hazırlanan Rockets, takımın çekirdeğini Alperen’in etrafında oluşturmayı düşünüyor. Genç oyuncu, bu yıl sergilediği performans ile ligin MIP (en çok gelişme gösteren oyuncu) ödülüne aday gösterilirken, sözleşmeyle ilgili kesin bilgiler ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklanacak.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Teklifi kabul etmesi halinde genç basketbolcu, güncel dolar kuru üzerinden 5 yıl için yaklaşık 7 milyar 218 milyon 945 bin TL kazanmış olacak.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com