İmamoğlu’ndan Akşener’e yanıt: Yalan, yanlış yorumları muhatap almayacağım

Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener'in 'Gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez' sözlerine "Bu söylenen siyasi, muğlak, geçerliliği olmayan siyasi söylemleri muhatap olmayacağım" yanıtını verdi.

  • ü
  • 19 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç’i ziyaret etti.

İmamoğlu, ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Memleket Partisi’nin İstanbul’da aday çıkarma kararı sorulan İmamoğlu, “Hayırlısı olsun, ne diyeyim” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’na, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Eli genel merkezde, gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul’da olanlar bu şehri yönetemez” sözleri soruldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini hedef alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e verdiği yanıtta, “Tutarlı, tutarsız; yalan, yanlış yorumlar yapılacaktır. Bu yapılan yorumları hiç muhatap almayacağım” dedi.

‘ÇOKLU RAKİPLE KARŞI KARŞIYAYIM’

Ekrem İmamoğlu, “Ben açıkçası bu seçim döneminde çoklu bir rakiple karşı karşıyayım. İstanbul’da rakibimiz olan birçok arkadaşımıza, siyasi parti temsilcisine ya da onları temsilen yapılan birtakım siyasi konuşmalarda tutarlı, tutarsız; yalan, yanlış yorumlar yapılacaktır” dedi.

“Bu yapılan yorumları hiç muhatap almayacağım” diyen İmamoğlu, şunları söyledi: “İstanbul’a dair bir proje, İstanbul’da yaptığımız işe dönük tarif olur ise bu kapsamda cevabını veririm. Bu söylenen siyasi, muğlak, geçerliliği olmayan siyasi söylemlere muhatap olmayacağım. Bu A, B partisi ya da A, B partisinin lideri fark etmiyor artık.”

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com