Gökhan Zan’a ait olduğu iddia edilen ikinci ses kaydı ortaya çıktı: Sattın, ihanet ettin

TİP'in Hatay adaylığını geri çektiği Gökhan Zan'ın ikinci ses kaydında da Turgay Kocakaya ile görüşmesi yer alıyor.

  • ü
  • 20 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını geri çektiği Gökhan Zan’a ait olduğu iddia edilen ikinci bir ses kaydı ortaya çıktı. Görüşmede Zan, Turgay Kocakaya’yı ihanetle suçluyor ve Hatay’a davet ediyor.

TİP’in, ‘partinin asla tasvip etmeyeceği ilişkilere girdiğine dair çeşitli iddialar var’ gerekçesiyle  adaylığını geri çektiği Zan’ın ikinci ses kaydında Turgay Kocakaya ile görüşmesi yer alıyor.

‘SATTIN, İHANET ETTİN’

Zan ve Kocakaya arasında şu şekilde bir telefon görüşmesi gerçekleştiği öne sürülüyor:

Zan: Kumpas olduğu hiç sorun yok ama olan sana olacak.

Kocakaya: Bunlara biri bir şey söylemiş bizim hakkımızda, ‘Gidelim tadı kaçtı buraların’ falan. Biz de tamam gidelim dedik.

Zan: Sen şöyle yanlış yaptın. Buradan çekip gitmekle yanlış yaptın bu bir. İki, bana yanlış yaptın. Üç, sen buradan giderken bana da danışmadın yanımda yürümek için yanıma geldin ama arkamdan sattın ihanet ettin.

Zan: Sen de araştırıldın Mehmet Güzel ile birlikte konuştuğun ortaya çıktı. Senin buraya gelmen lazım.

Kocayaka: Benim mi? Allah Allah ben hiç konuşmadım Mehmet Güzel’le hiç hayatımda da görmedim. Hiç kimseye seninle ilgili bir şey anlatmadım.

‘BANA KUMPAS KURULDU’

Zan: Ben 3 haftadır Genel Merkez’e arkadaşlara söyledim. Bakın, bana şantaj kuruluyor, montaj kuruluyor, beni tehdit ediyorlar, ‘Boyun eğme, önemli, sakın geri çekilme’ dediler. Kumpas kuruldu, ses kaydı farklı yapıldı umurumda değil abi

Kocayaka: Böyle bir riske niye gireyim dostum, kariyim var. Öpüyorum seni, dikkatli ol çalış, hadi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

İLK SES KAYDI DÜN ORTAYA ÇIKTI

Gökhan Zan’a ait olduğu iddia edilen ve adaylıktan çekilmemesi için 3 milyon dolar önerildiğine yönelik ilk ses kaydı dün ortaya çıkmıştı.

Sözcü TV’nin yayınladığı ve zaman zaman Türkçe, zaman zaman Arapça konuşulan ses kaydında, Turgay Kocakaya isimli kişi tarafından AKP Hatay İl Binası’ndan arandığı iddia edilen Zan’a, adaylıktan çekilmemesi için 3 milyon dolar öneriliyor. Zan ise 5 milyon dolar için pazarlık ediyor.

Konuşmanın devamında, Zan olduğu iddia edilen kişi, TRT’de spor yorumculuğu ve Hatayspor’un sportif direktörlüğü gibi görevlerde bulunmak istediği dile getiriyor. Konuşmada, Turgay Kocakaya’nın Zan için AKP’li isimlere ‘kendisini garanti altına alması gerekiyor” dediğini aktardığı duyuluyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com