Fatih Erbakan’dan emekli maaşı eleştirisi: 10 bin lirayla 1 hafta idare etmek mümkün değil

Hükümete emekli maaşlarıyla ilgili eleştiride bulunan Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, "10 bin lirayla 1 ay değil, 1 hafta idare etmek mümkün değil" dedi.

  • ü
  • 02 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Yerel seçim öncesi İzmit’te partililerle ve vatandaşlarla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hükümete emekli maaşlarıyla ilgili eleştiride bulunarak, “Bu insanların 10 bin lirayla 1 ay değil, 1 haftayı idare edebilmesi mümkün değil” dedi.

​Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Aysal, ilçe belediye başkan adayları, parti yöneticileri ve partililerle buluşan Erbakan, Fevziye Cami’de kıldığı ikindi namazı sonrasında Cumhuriyet Bulvarı’nda beraberindekilerle yaptı.

Halkın yüzde 90’ının geçim derdinden şikayetçi olduğunu söyleyen Erbakan, “2028’de Yeniden Refah’ın iktidar olması niye önemli? Belediye seçimlerinde dolaştığınız zaman halkın hiç belediyecilikle ilgili bir şey sorduğunu, bir şeyden şikayet ettiğini görüyor musun? Yüzde 5, belki yüzde 10. Yüzde 90’ı geçim derdinden şikayet ediyor. Bu insanların 10 bin lirayla 1 ay değil, 1 haftayı idare edebilmesi mümkün değil” şeklinde konuştu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Faize yapılan ödemeyi de eleştiren Erbakan, “Sayın Cumhurbaşkanı dedi ki ‘Efendim çok iyi söylüyorsunuz ama bu 16 milyon emeklinin 10 bin lira maaşını biz 17 bin lira yapsak bize 1.4 trilyon liraya mal oluyor’ dedi. Ben de şimdi diyorum ki evet, 1.4 trilyon değil mi? Peki 2024 bütçesinden faize ne kadar para ödeyeceksiniz? 1.25 trilyon lira. Yani sadece şu faiz canavarından kurtulabilsen, 16 milyon emeklinin maaşını 17 bin liraya çıkartabilir. Bu faizden kurtulalım diyoruz. Neden bu noktaya geldik? Neden bu faizden kurtulamıyoruz?” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com