Eski AKP’li vekilin ‘bilgiye dayalı’ iddiası: Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce çekilecek

Eski AKP milletvekili ve yazar Resul Tosun, Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceğini öne sürdü. Tosun, iddiasının 'bilgiye dayalı' olduğunu söyledi.

  • ü
  • 04 Mart 2024
  • ü
  • Politika

AKP’yle yaptığı ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan ve sonrasında İstanbul ile Ankara dahil olmak üzere tüm şehirlerde kendi adaylarını açıklayan Yeniden Refah Partisi için dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

TV 100’de Gürkan Hacır’ın Taksim Meydanı isimli programda konuşan eski AKP milletvekili ve Star gazetesi yazarı Resul Tosun, “Tıpkı Muharrem Beyin (İnce) adaylıktan çekildiği gibi Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul’da Murat Kurum lehine, Ankara’da Turgut Altınok lehine ya da İzmir’de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz” dedi.

‘BİLGİYE DAYALI SÖYLÜYORUM’

Gürkan Hacır’ın “Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?” sorusu üzerine Resul Tosun, “Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum” dedi. Bunun üzerine Gürkan Hacır, “O zaman seçimin kaderi değişir” ifadesini kullandı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

FATİH ERBAKAN “ÇEKİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL” DEMİŞTİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazeteci Murat Yetkin’e verdiği röportajda, partisinin adaylarının geri çekilmesi olasılığının olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine “Çekilmemiz söz konusu değil. Artık çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz” demişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com