Saray, futbolda yaşananları ‘Türkiye düşmanlığı’na bağladı: Kimse test etmeye kalkışmasın…

Trabzonspor-Fenerbahçe sonrası yaşananlarla ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'dan dikkat çekici bir yorum geldi. Türkiye düşmanlığı üzerinden kaos zemini oluşturulmaya çalışıldığını savunan Uçum, "Kimse hiçbir alanda ve hiçbir mecrada Bağımsız ve Güçlü Türkiye’yi test etmeye kalkışmasın..." dedi.

  • ü
  • 18 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı Danışmanı Mehmet Uçum

Süper Lig’in 30. haftasında 3-2’lik Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından yüzlerce taraftarların sahaya girip futbolculara saldırmasına Cumhurbaşkanlığı’ndan dikkat çekici bir tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, olayların ardından yaptığı sosyal medya paylaşımında “Bu gece futbolda yaşananlar sadece kendi mecrasında kalmaz. Sorumlular gereken değerlendirmeyi yapmak zorundalar” dedi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Uçum’un açıklaması şöyle: “Hiç kimse kendi özerk alanında ‘tek iktidarım’ diye düşünmesin, Devlet her özerk alanı takip eder.Herkes bunun farkına varsın. Konu hangi mecra olursa olsun, ister siyaset, ister ekonomi, ister hukuk, ister futbol fark etmez Devlet, Türkiye’ye bilerek ya da bilmeyerek yahut örtülü ya da açık Türkiye düşmanlığı üzerinden iş ve işlem içinde olanlara her zemini kaos üretmek için kullananlara karşı her türlü tedbiri alır. Bu gece futbolda yaşananlar sadece kendi mecrasında kalmaz. Sorumlular gereken değerlendirmeyi yapmak zorundalar. Hiç kimse hiç bir alanda ve hiç bir mecrada Bağımsız ve Güçlü Türkiye’yi test etmeye kalkışmasın.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com