Ölümlü kazaya karışan oğlunu kaçıran Eylem Tok’un çalışanı konuştu: İşte adım adım olay gecesi

Ehliyetsiz olarak ölümlü kazaya karışan oğlunu ABD'ye kaçıran yazar Eylem Tok'un, olay gecesi önce oğlunu alıp evine götürdüğü, ardından kontrol amaçlı bir kez daha olay yerine gittiği ortaya çıktı. Yazar Eylem Tok ile eski eşinin ortak oldukları şirketin çalışanı bilinmeyenleri anlattı. İşte detaylar...

  • ü
  • 11 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Yazar Eylem Tok’un, bir kişinin ölümüne neden olan oğlunu yurt dışına kaçırdığı geceye ilişkin dikkat çekici detaylar ortaya çıktı. Tok’un çalışanı o gece yaşananları anlattı…

İstanbul Eyüpsultan’da, 1 Mart Cuma günü, yazar Eylem Tok ile ünlü estetikçi Bülent Cihantimur’un 16 yaşındaki oğulları Timur Cihantimur, 3 ATV motoru ile geziye çıkıp araçları arızalandığı için emniyet şeridinde duran gruba çarptı. Kazada, ağır yaralanan evli ve bir çocuk babası Oğuz Murat Acı (29) hayatını kaybetti, 4 kişi ise yaralandı.

Korkunç olayın ardından yazar Eylem Tok, oğlunu olay yerinden alıp önce Mısır’a oradan da ABD’ye kaçırdı. İddiaya göre olay yerinden cep telefonlarını da toplayan Eylem Tok ve oğlu hakkında ABD’ye kaçmalarının ardından kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarıldı. Kaza ile ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkmaya devam ediyor.

ŞİRKET ÇALIŞANI TÜM DETAYLARI ANLATTI

Milliyet’te yer alan habere göre soruşturma kapsamında, yazar Eylem Tok’u olay yerine götüren şirket çalışanı Ceren S.’nin ifadesi alındı. Bülent Cihantimur ve Eylem Tok’un ortak oldukları şirkette çalıştığını söyleyen Ceren S., o geceyi böyle anlattı:

“Saat 23.00 sıralarında Eylem hanımın telefonu çaldı. Anladığım kadarıyla şoförü ile görüştü. Ancak ne konuştuklarını duymadım. Telefon görüşmesinden sonra Eylem hanım biraz panik içindeydi ve bana, ‘araba nerede’ diye sordu. Masadan kalkınca bana ‘Oğlum Timur’u alacağız’ dedi. Ben de işverenim olduğu için fazla sorgulamadım. Restorandan çıkıp kendi aracıma bindik. Aracı ben kullandım. Eylem hanım yanımda oturup bana yolu tarif etti. Sonrasında sürekli telefonu çaldı. Görüşmeler yaptı. Ben yola odaklandığım için ne konuştuklarını duymadım.

‘ANNE AFFET BENİ, ARAÇ PERT OLDU’

Eylem Hanım ve 2 çocuk da arabanın arka koltuğuna oturdu. Ben de U dönüşü yaparak geldiğim yoldan geri döndüm. Yolda Timur şoktaydı. Annesine sürekli, ‘anne beni affet araç pert oldu’ diyordu. Diğer iki çocuk kendi aralarında konuşuyordu ama Timur epey şoktaydı. Eylem Hanım Timur’a ‘Sen iyi misin?’ diyordu. İki çocuğu büyük bir sitenin önünde indirdikten sonra Eylem Tok’un evine gittik.

Eylem Hanım bana, ‘Sen Timur’u yalnız bırakma, biz şoför ile kaza yerine gidip kontrol edeceğiz’ dedi. Ben Timur ile eve girdim. Timur’a, ‘Ne oldu? Ne yaşadınız?’ diye sordum ama cevap vermedi. Yalnız kalmak istediğini söyleyerek odasına çıktı. Bir süre sonra Bülent Cihantimur, Eylem Tok ve şoförleri eve geldi. Benim dışarıda beklememi istediler. Bir süre sonra da Bülent Bey ‘Timur iyi değil doktora götürelim’ dedi. Yolda giderken Eylem Hanım bana, ‘Havaalanına doğru git’ demesi üzerine havaalanı yoluna girdim.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

KAZAYA KARIŞAN OĞULUN ARKDAŞLARI DA ANLATTI

Öte yandan o gece Eylem Tok’un aracına binen Timur Cihantimur’un arkadaşlarının da ifadeleri alındı.

Kaza anında Timur ile aynı arabada olan A.K, “Olay günü Timur beni aradı. Takılalım dedi. Toplamda 10 kişi olduk. İki araçla ayrıldık. Diğer arkadaşımızın kullandığı araç öndeydi. Orman yoluna girince Timur onu sollayarak önüne geçti.

Sonrasında kasise denk geldik. Kasisi görünce Timur yavaşladı. Kasisi geçince hızlandı. İlerlerken Timur yolun sağ tarafında gidiş istikametimizde bir şeyler olduğunu gördü. Çarpmamak için direksiyonu ani bir şekilde sola doğru kırdı. Araç bir anda kaymaya başladı.

Aracın sağ tarafı yani benim olduğum taraf ATV tarzı araçlara doğru kaymaya başladı ve bir anda çarptı. Çarpmadan sonra aracımız solda bulunan yamaca çıktı. Yolun ortasında yatan iki kişiyi gördüm. Yanlarına giderek iletişim kuraya çalıştık. Daha sonra kalabalıktan duyduğum kadarıyla yolun diğer yamacında uçurum tarafında bir yaralı daha olduğunu öğrendim. Timur o anda kendi arabasının önüne gitti ve aracın altında bir kişi olduğunu söyledi!” diye anlattı.

YARIŞMIŞLAR

Olay anında diğer aracı kullanan 14 yaşındaki D.O.Ö ise ifadesinde babasının aracını izinsiz aldığını anlattı. D.O.Ö ise ifadesinde, “Orman yolunda Timur beni solladı. Timur aracı epey hızını arttırdı. Önümüzde viraj vardı. Timur hızlı bir şekilde viraja girdi. Ben hızımı sabit tuttum. Virajda Timur’un aracını 4-5 saniye kadar gördüm. Daha sonra görüşümden çıktı. Virajı döndüğümde ise Timur’un aracı kontrolden bir şekilde su kanalına girdi. Ben hemen aracımı durdurdum” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com