‘Konuşma lan’ krizinde ipler koptu; İsmail Saymaz ve Ersan Şen’in programı bitti

Ersan Şen'in İsmail Saymaz'a hitaben, "Bir saat konuşulur mu lan" ifadelerinin hafızalarda kaldığı ekran krizi ayrılıkla sonuçlandı. İkilinin program ortaklığı bitti.

  • ü
  • 18 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Sosyal medyada ‘Konuşma lan’ ifadeleri ile tartışılan ekran krizi ayrılıkla bitti. Sözcü TV’de 15 Şubat Perşembe akşamı hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen ile gazeteci İsmail Saymaz’ın ortak yorumcularından olduğu programda ‘hitabet’ gerginliği yaşanmıştı. Kanal, Ersan Şen’in, İsmail Saymaz’a “Bir saat konuşulur mu lan!” diye tepki gösterdiği programı, Saymaz’ın isteğiyle bitirdiğini duyurdu.

Sözcü TV’de Serap Belovacıklı’nın sunduğu Sokağın Sözü programında konuklar Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen ve gazeteci İsmail Saymaz arasında ‘hitabet’ tartışması çıkmış, o anlar gündem olmuştu.

Odatv’nin aktardığına göre, yaşanan gerilimin ardından İsmail Saymaz, kanal yönetimiyle görüşerek programın bitirilmesini talep etti. Talebi olumlu değerlendiren kanal yönetimi, programı yayından kaldırırken konuyla ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

PROGRAMDA NE YAŞANMIŞTI?

Ersan Şen, programda, “Bana söz verecek misiniz, yoksa yayından çıkayım mı? Bir saattir konuşuyorsun İsmail. Tam bir saattir ya. Neyse, konuşun ya, umurumda değil” dedi.

Bunun üzerine, programın sunucusu Serap Belovacıklı ve Saymaz, Şen’e, “Hocam size süre verdik, siz istemediniz” yanıtı verdi.

‘BİR SAAT KONUŞULUR MU LAN’

Şen ise Saymaz’a, “Tamam da İsmail, üç dakikada bitir kardeşim. Bir saattir konuşulur mu lan! El insaf ya!” diye çıkıştı.

Bunun üzerine Saymaz, “Hocam sizden rica ediyorum, bir daha benimle böyle konuşmayın. Yaşınıza, sıfatınıza hürmetim var. Benimle bir daha böyle konuşursanız üslubumu değiştiririm. Üslupsuzluk yaparım. Saygısızlığı sürdürürseniz benden ağır cevap alırsınız” diyerek Şen’e tepki gösterdi.

Saymaz konuştuğu sırada Şen’in de sürekli araya girmesi üzerine, programın sunucusu Serap Belovacılıklı, “Bir araya gidelim. Aranın ardından devam edeceğiz” diyerek, yayına ara verdi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com