Erdoğan, Hataylılardan sonra Orduluları da tehdit etti: Oy yoksa doğal gaz yok

Erdoğan, Hatay'dan sonra Ordu'da da seçmenleri tehdit etti: "Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok."

  • ü
  • 16 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’dan sonra Ordu’da da seçmenleri tehdit etti, “Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok.” dedi.

AKP’nin Ordu mitinginde konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

“Siyasetin namusu var. Evvela adayı olduğun partiye sadakat göstermen gerekir. Eli işte gözü oynaşta olanlardan ne partilerine ne de şehirlerine hayır gelir. Sadece partimizle, ittifakımızla yol yürüyenlerden mesulüz. Ne diyor ‘Ben seçimi kazanacağım, ondan sonra AK Parti’ye geçeceğim.’ Bizim onlarla işimiz yok. Herkesin kavga halinde olduğu CHP’ye bakım başka hissiyata kapılmak mümkün mü? Biz merkezi yönetimde miyiz? Bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı mı? Hilmi Güler ve ilçe belediyelerimiz seçimi kazandığı anda, Cumhurbaşkanı AK Partili Erdoğan. Hükümet onda. Yerel yönetimde de aynı şekilde olduğu zaman Ordu’nun kılına zarar gelmez.”

‘BİZ VARSAK DOĞAL GAZ VAR, YOKSAK DOĞALGAZ YOK’

Erdoğan, “Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak doğalgaz yok.” dedi.

Depremin yıktığı Hatay’daki aday tanıtım toplantısında da Erdoğan, muhalif partilerin yönetiminde olan şehirlere bilerek yardım yapılmadığı itiraf etmiş ve yardım gelmeyeceğini söylemişti. Hataylı depremzedelere gözdağı vererek oy isteyen Erdoğan, “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” ifadelerini kullanmıştı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

EMEKLİ İKRAMİYESİ 3 BİN TL

Konuşmasında emekli ikramiyelerine değinen Erdoğan, “Eskiden emeklilerin bayram ikramiyesi diye bir geliri yoktu, ilk defa 2018 yılında biz getirdik. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkânlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz. Önümüzdeki bayram yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz” şeklinde konuştu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com