AYM kararını tanımayan Yargıtay 3. Dairesi, Enver Altaylı’nın cezasını onadı

Yargıtay, eski istihbaratçı Enver Altaylı ve Mehmet Barıner'e 'Fetö'ya üye olma ve askeri casusluk davalarında verilen cezaları onadı.

  • ü
  • 18 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski istihbaratçı Enver Altaylı’ya “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “siyasi ve askeri casusluk” suçlarından verilen 23 yıl 4 ay ile Mehmet Barıner’e aynı suçlardan verilen 21 yıl 3 ay hapis cezalarını onadı.

Daire, Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinin Altaylı ile Barıner hakkında 8 Kasım 2021’de verdiği karara ilişkin temyiz incelemesini tamamladı.

“Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 10, “siyasi ve askeri casusluk” suçundan 13 yıl 4 ay olmak üzere toplam 23 yıl 4 ay hapse mahkum edilen Altaylı hakkındaki hüküm onandı.

Barıner’e “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan verilen 8 yıl 9 ay hapis ile “siyasi ve askeri casusluk” suçundan verilen 12 yıl 6 ay hapis cezasının da onanması kararlaştırıldı.

Altaylı’nın ev aramasında Fethullah Gülen’e ait kitaplara el konulmuştu. Atlaylı’nın Gülen cemaatinin üst düzey mensuplarıyla irtibatının olduğu iddiasına yer verildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com