Altınok’un mal varlığıyla ilgili yeni iddia: Antalya’da 600 dairesi var

Gazeteci Murat Ağırel, Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Turgut Altınok’un açıkladığı mal varlığının eksik olduğunu öne sürerek Antalya’da 600 dairesinin daha olduğunu iddia etti.

  • ü
  • 20 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Gazeteci Murat Ağırel, AKP’nin Ankara adayı Turgut Altınok’un açıkladığı mal varlığının eksik olduğunu öne sürdü. Ağırel, Altınok’un Antalya havalimanı yakınlarında 600 dairesinin daha olduğunu iddia etti.

Turgut Altınok, mal varlığıyla ilgili tartışmalar devam ediyor.  Daha önce mal varlığına ilişkin bir soruya, “Mal, mülk Allah’ın biz emanetçiyiz” yanıtını veren Altınok’un, çok sayıda ev, arsa ve tarlaya sahip olduğu ortaya çıkmıştı.

Altınok’un mal varlığı listesinde, çoğunluğunun anne ve babadan miras yoluyla kaldığını belirttiği 22 arsa, 23 tarla, 9 ev, 1 bostan, 1 bağ, 2 kargir ev ile 2 kargir bina yer aldığı görüldü. Ayrıca bir binada 67 dairesinin olduğu daha sonra ortaya çıkmıştı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Gazeteci Murat Ağırel, Halk TV’de katıldığı canlı yayında Altınok’un Antalya’da 600 dairesinin daha olduğunu söyledi.

Ağırel, şu ifadeleri kullandı:

“Bana bir takipçim ulaştı, listelerdeki 6 milyon metrekarenin haricinde, Antalya’daki havalimanına yakın bir yere konut yapılıyor ve orada Sayın Altınok’un 600 dairesi olduğunu söyledi. Bunlar bildirilmemiş. Fotoğraflar ve parselleri gönderildi oradaki insanlar bunu iddia ettiler. Altınok tarafına ulaşmaya çalıştığımda onlar bana dönmediler.”

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com