AKP, ‘kör nokta’ arıyor: Kızılcıhamam’da ikinci kez kampa girecek

31 Mart hezimetini üzerinden atmak isteyen AKP'de bu kez belediye başkanları kampa alınacak.  Yerel seçimdemi oy kaybının sebeplerinin masaya yatırılacağı Kızılcahamam’daki kampta başkanlar, problemleri bizzat Erdoğan’a iletme fırsatı bulacak.

  • ü
  • 20 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

AKP, 31 Mart seçimlerindeki oy kayıplarını değerlendirmek amacıyla 30 Haziran tarihinde ikinci kez kampa girecek. Kampta belediye başkanlarının görüşlerini anlatması bekleniyor.

31 Mart seçimlerindeki oy kaybının sebeplerini tek tek araştıran parti kurmayları, önümüzdeki hafta başı MYK toplantısında bir araya gelecek. Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günü MYK’yı toplayacak. Erdoğan, MYK üyelerinin bayram tatili süresince saha gözlemlerini dinleyecek. Toplantıda ay sonu yapılması planlanan Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Kampı da masaya yatırılacak, izlenecek yol haritası belirlenecek.

BELEDİYE BAŞKANLARI SUNUM YAPACAK

Kızılcahamam’da düzenlenecek ve 30 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’da sona erecek olan kampta, sekiz bakan sunum yapacak. Kampın ilk gününde genel başkan vekilleri belediye başkanları ile tecrübe paylaşımı ve sohbet programında bir araya gelecek. Ardından genel merkez yönetimi bölgelerindeki belediye başkanlarıyla koordinasyon toplantıları yapacak.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Kampın ikinci gününde, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş sunum yaparak ilk oturum tamamlanacak. İkinci oturumda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan basına açık bir şekilde belediye başkanlarına hitap edecek. Erdoğan’ın burada Cumhur İttifakı’nın devamı, toplumda ve tabanda beklenen değişim hamlesi ile ilgili güçlü mesajlar vermesi bekleniyor.

Konuşmanın ardından toplantı basına kapatılarak Erdoğan’ın da katılımıyla genel istişare ve değerlendirme bölümüne geçilecek. Burada Belediye başkanları yaşadıkları problemleri bizzat Erdoğan’a iletme fırsatı bulacak. Belediye başkanlarının yaşadıkları bütçe sıkıntısını, borçların fazlalığı, personel maaşları ve bürokratik engeller gibi birçok meseleyi bizzat Erdoğan’a ileteceği belirtiliyor.

Ay başında yapılan kampta, parti yönetimine yönelik olarak ‘halktan koptuk’ eleştirisi yöneltilmişti. Çok sayıda milletvekilinin ise MHP ile olan ortaklığın kendilerine zarar verdiğini ifade etmiş ve bunun sonlandırılmasını istemişti.

AKP’nin iletişim sorumluları halkın kendilerine niçin oy vermemesini nedenini bulmak için araştırma üzerine araştırma yapıyor. Strateji belirlenirken unutulan ‘kör noktalar’ belirlenmeye çalışılıyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com