AKP ‘kör nokta’ arayışında

31 Mart hezimetinin ardından ne yapacağını şaşıran AKP yönetimi, vatandaşla iletişimde yaşanan 'kör noktaları' belirlemeye çalışıyor.

  • ü
  • 19 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçime kapıyı kapatmasının ardından kulislerde AKP’nin üç ayakları yeni iletişim stratejisi konuşulmaya başlandı. Bu kapsamda, parti yönetimi öncelikle vatandaşla iletişim konusunda yaşanan ‘kör noktaları’ tespit edecek.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 Mayıs’ta AKP Genel Merkezi’nde Erdoğan’ı ziyaret etmiş, Erdoğan da iade-i ziyaretle 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi’ne gitmişti. “Yeni anayasada uzlaşı” başlığını da gündeme getiren “normalleşme sürecinin” devam edip etmeyeceği merakla beklenirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı yazılı açıklama sonrası gündem bir anda değişmişti. Son günlerde siyasette yaşanan yumuşama süreci şimdilik askıda kalırken, AKP 2028’e giderken hazırladığı üç ayaklı iletişim stratejisi ile bugüne kadar kalıplaşan bazı algıları rafa kaldırarak yeni bir süreç başlamaya karar verdi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Hürriyet’ten Ebru Karatosun imzalı habere göre, bu kapsamda, kurulacak söylem çalışma grupları gündem oluşturacak ve akışı belirleyecek konular üzerinde duracak; partililer arasında söylem birliği kurulacak.

VEKİLLERE TELEVİZYONA ÇIKMA İZNİ VERİLDİ

Yeni dönemde vekillerin gündem dışı, yerinden söz, sataşma, grup önerileri gibi başlıklarda her vesileyle konuşmaları sağlanacak ve basın toplantısı sıklıkları artırılacak. Gündemde olan her konu hakkında parti görüşünü dillendirecek. Vekiller ve yöneticiler, Erdoğan’ın uzun süredir sıcak bakmadığı televizyon programlarına aktif katılım sağlayacak. Partililer tartışma programlarına katılarak parti politikalarını ve güncel konuları değerlendirecek.

EKONOMİ DÜZELMEDEN SEÇİM YOK

Cumhuriyet’in habere de Erdoğan’ın, “ekonomide ve yurttaşların alım gücünde iyileşme olmadan herhangi bir erken seçim kararına sıcak bakmayacağına” vurgu yapılıyor. Erdoğan’ın seçimsiz dört yılda hükümet olarak daha çok revizyona ağırlık vereceği ve kalkınma politikalarına öncelik vereceği de ifade ediliyor. Bakanlara yeni yatırımlar ve projeler için talimat vereceği de konuşuluyor.

Erdoğan’ın, dört yıl içinde hem ekonomide iyileşme hedeflerken, hem de partiye yeni siyaset ve söylem üretebilen, kamuoyunun seveceği ve güveneceği yeni isimleri kazandırmak istediğine işaret ediliyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com