CHP’li Karatepe ile görüşen Şimşek: Umarım normalleşme ruhunu zedelemez

Mehmet Şimşek, Yalçın Karatepe'nin görüşmenin ardından verdiği mesajların 'tribün ve taraftar kaygısıyla' söylendiğini öne sürdü. Karatepe, görüşmeyle ilgili kamuoyuna yaptığı açıklamada "Acı reçeteyi yine vatandaş ödeyecek" demişti.

  • ü
  • 25 Haziran 2024
  • ü
  • Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP’li Yalçın Karatepe ile görüşmesinin ardından açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından AKP Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in CHP’yi eleştirdiği bir tweeti paylaşan Şimşek, CHP’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe’nin görüşmenin ardından verdiği mesajların ‘tribün ve taraftar kaygısıyla’ söylendiğini öne sürdü.

Karatepe’nin görüşlerini not aldığını, kendi perspektifini de ‘şeffaf’ şekilde anlattığını ifade eden Şimşek, “Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez” dedi. Şimşek’in paylaşımı şöyle:


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘PERSPEKTİFİMİZİ KENDİLERİNE ANLATTIM’

“Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm.

Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık.

Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com