Justin Timberlake, içkili araç kullanmaktan tutuklandı

ABD'li şarkıcı Justin Timberlake, New York'ta içkili araç kullanmaktan tutuklandı. Timberlake'in, suçunun siciline işlendikten sonra kefaletsiz serbest bırakıldığı açıklandı.

  • ü
  • 19 Haziran 2024
  • ü
  • Yaşam

ABD'li şarkıcı ve söz yazarı Justin Timberlake (Fotoğraf: Michael TRAN / AFP)

Ünlü şarkıcı Justin Timberlake’in New York’ta sarhoşken araba kullanmaktan tutuklandığı açıklandı. Suffolk İlçe Bölge Savcılığı yaptığı açıklamada, pop yıldızının tutuklandığını ve resmi olarak suçlandığını belirtti.

Timberlake’in Long Island’daki ünlüler için popüler bir tatil yeri olan Hamptons’taki Sag Harbor’da olduğu öğrenildi. Suffolk İlçesi Bölge Savcılığı, popçunun resmi olarak suçlandıktan sonra kefaletsiz serbest bırakıldığını açıkladı.

Suçlama belgesinde, gece yarısından sonra polislerin yıldızın gri BMW’sini durdurmaya çalıştığı, ancak Timberlake’in yolun sağ tarafında durmadığı için kenara çekilmesinin ardından tutuklandığı bilgisi yer aldı.

TEMMUZDA MAHKEMEYE ÇIKACAK

Belgede, memurlar yıldızı durdurduğunda Timberlake’in gözlerinin “kan çanağı” olduğu ve “nefesinden güçlü bir alkollü içecek kokusu yayıldığı” belirtildi.

Yetkililer, Timberlake’in konuşmasının yavaşladığını ve memurların alkolmetre testini reddettiğini ekledi. Timberlake’in 26 Temmuz’da çevrimiçi olarak Sag Harbor mahkemesine çıkması planlanıyor.

Avukatı Edward Burke Jr., BBC ABD haber ortağı CBS’ye “müvekkilini güçlü bir şekilde savunacağını ve şu anda Bölge Savcılığı’ndaki keşif süreciyle meşgul olduğunu” söyledi.

DÜNYA TURUNA ÇIKMAYA HAZIRLANIYORDU

43 yaşındaki Timberlake, altıncı albümü Everything I Think It Was’ın dünya turuna çıkmaya hazırlanıyordu.

Timberlake’in oyuncu, söz yazarı ve dünyanın en çok satan müzik sanatçılarından biri olduğu biliniyor. 10 kez Grammy kazanan isim, aynı zamanda The Social Network ve Friends With Benefits filmlerindeki rolleriyle de tanınıyor.

NEW YORK’TA İÇKİLİ ARAÇ KULLANMANIN CEZASI

New York eyaletinde alkollüyken araç kullanmanın cezaları arasında bir yıla kadar hapis, bin dolar para cezası ve sürücü belgesinin en az 6 ay süreyle askıya alınması yer alıyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com