Sosyal tesislerde bir ‘hanedan’ düğünü: İlber Ortaylı, Şevki Yılmaz ve Halil Konakçı aynı sofrada

II. Abdülhamid'in torunu Berna Sultan Osmanoğlu evlendi. Nikâh şahitliğini tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı yaptığı düğüne Şevki Yılmaz ve Halil Konakçı da katıldı.

  • ü
  • 19 Şubat 2024
  • ü
  • Yaşam

II. Abdülhamid’in torunu Berna Sultan Osmanoğlu, İstanbul’da düzenlenen düğün ile evlendi. Osmanoğlu, 18 Şubat 2024 tarihinde Yiğit Onur Özcan ile dünya evine girdi. Nikah şahitliğini tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı yaptığı düğüne Şevki Yılmaz ve Halil Konakçı da katıldı.

Osmanlı ailesinin hayattaki kadın üyelerinden biri olan Berna Sultan Osmanoğlu, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Sosyal Tesisi’nde gerçekleşen düğünle dünyaevine girdi. Çiftin nikâhını Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kıydı. Gelin ve damadın şahitliklerini ise tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz ve TV programcısı Mehmet Fatih Çıtlak yaptı. Düğünden paylaşılan görüntülerde katılımcılar arasında Halil Konakçı yer alırken ilginç bir detay göze çarptı. Davetliler arasında Halil Konakçı ve İlber Ortaylı’nın aynı masada yer aldığı görüldü.

BERNA SULTAN OSMANOĞLU KİMDİR?

Osmanlı Hanedanı’nın hayattaki 14 kadın üyesinden biri olan Berna Sultan Osmanoğlu, 1998 doğumlu ve II. Abdülhamid Han’ın 5. kuşaktan torunu. Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu, 46. Osmanlı Hanedan Reisi ve 23. nesil Osmanlı soyundan II. Abdülhamid’in 3. kuşak torunudur. Berna Osmanoğlu, Şehzade Orhan Osmanoğlu’nun beş çocuğunun dördüncüsü.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com