Reza Zarrab, Dilara Altıntop ile evlendi

Reza Zarrab'ın Bursalı sosyetik isim Dilara Altıntop ile geçtiğimiz aylarda Miami'de dünya evine girdiği iddia edildi.

  • ü
  • 18 Haziran 2024
  • ü
  • Yaşam

Ebru Gündeş’ten boşanan ve ABD’de kendine yeni bir hayat kuran Reza Zarrab’ın Bursalı sosyetik isim Dilara Altıntop ile evlendiği öne sürüldü.

Snob Magazin’in aktardığına göre, Reza Zarrab’ın Bursalı sosyetik isim Dilara Altıntop ile nikah masasına oturdu. Çiftin, geçtiğimiz aylarda Miami’de dünya evine girdiği belirtildi. Zarrab ve Altıntop’un bu evliliğinin sosyal medyada ve magazin camiasında geniş yer bulduğu kaydedildi.

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarında gözaltına alınan, AKP hükümetinden bazı bakanlar ve bakan çocukları ile konuşmaları ortaya çıkan Zarrab, 2016 yılında ABD’de banka dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından tutuklanmış daha sonra serbest bırakılmıştı. Zarrab, 2021 yılında 11 yıllık eşi Ebru Gündeş’ten boşanmıştı.

REZA ZARRAB KİMDİR?

12 Eylül 1983’te Tebriz’de dünyaya geldi. Yaşamını Dubai’de sürdüren İran Azerisi bir aileye mensuptur. Reza Zarrab olan ismini Rıza Sarraf olarak Türkçeleştirmiştir.

1996’da kurulan Nafees Exchange ve Al Salam Center Exchange firmaları ile Dubai’de finans ve para piyasalarında faaliyet göstermeye başladı.

Yirmili yaşlarından itibaren Türkiye’de yaşayan ve şarkı sözü yazarlığı da yapan işadamı arabesk / fantezi şarkılara söz yazarak İstanbul müzik piyasasına girdi. Azerbaycanlı sevgilisi Günel Zeynalova için kara sevda şarkıları yazarak tanındı.

Türkiye’deki faaliyetlerine 2008 yılında kurduğu Royal Denizcilik A.Ş firması ile başladı. Ardından demir çelik ve inşaat sektöründe yatırımlar yaptı. 2010 yılında kardeşi Mohammed Zarrab (Can Sarraf) ile Royal Holding’i kurdu.

Müziğe olan ilgisi sonucu tanıştığı Ebru Gündeş ile 2010 yılında evlendi.Bu evlilikten Alara isimli kızı dünyaya geldi.

Altın piyasasında faaliyet gösteren Royal Holding’in alt firması olan Durak Döviz bürosunun sahibi Zarrab, şoförü ve yardımcısı Turgut Happani’nin Atatürk Havalimanı’nda kaçakçılık suçlamasından gözaltına alınmasının ardından Safir Altın Ticaret Limited adlı firmayı kurarak altın piyasasındaki faaliyetlerini yürüttü.

Safir Altın Ticaret, 2012 yılında Türkiye’nin 12 milyon dolarlık altın ihracatının yüzde 46’sını tek başına gerçekleştirdi.

2016 yılında ihracattaki üstün performansı nedeniyle ödüle layık bulunmuş ve ödülünü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin elinden almıştır.

HÜKÜMET AKLADI, ABD’DE İTİRAFÇI OLDU

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile vatandaşlık dosyası hazırlanarak Bakanlar Kurulu kararıyla babası Hossein (Hüseyin), ağabeyi Mohammad Zarrab (Can Sarraf) “istisnai kişiler” sınıfından faydalanarak Mayıs-Kasım 2013 Türk vatandaşı oldu. Uluslararası para ve altın takasçılığı ile ilgili haberler nedeniyle sık sık basının gündemine geldi.

Rıza Sarraf, 17 Aralık 2013 tarihinde gözaltına alındı. 21 Aralık tarihinde mahkeme tutuklanmasına karar verdi. 28 Şubat 2014’te alınan bir kararla tahliye edildi.

19 Mart 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentinde banka dolandırıcılığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alınmış, ardından mahkeme tarafından 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır. Daha sonra itirafçı olmuş ve serbest bırakılmıştır.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com