Oy vermeyen akrabalarına şiirle sitem eden muhtar adayı dizide rol aldı

Muhtar adayı olan ve kendisine oy vermeyen akrabalarına sitem ettiği videosuyla fenomen olan Aydın Battal, Gönül Dağı'nın kadrosuna dahil oldu. Aydın Battal'ın yer aldığı ilk bölüm yayınlandı.

  • ü
  • 13 Mayıs 2024
  • ü
  • Yaşam

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde köyünden muhtar adayı olan Aydın Battal, 300 haneli köyde sadece 29 oy alabildi ve yayımladığı videoda herkese sitem etti.

Yayımladığı videosu kısa sürede viral olan Aydın Battal, TRT’de yayınlanan Gönül Dağı dizisinin kadrosuna dahil oldu. Battal’ın yer aldığı ilk bölüm yayınlandı. Bölümde Aydın Battal oğlunu evlendirmek isterken yaşadığı engelleri şiirle anlatıyor.

Türkiye onu muhtarlık seçimi sonrası köy halkına sitem ettiği şiiriyle tanıdı. Kırşehirli Aydın Battal seçimi kazanamadı ama TRT’nin sevilen dizisi Gönül Dağı’nda rol aldı.

17 Ekim 2020’den beri TRT 1’de yayımlanan, başrollerinde Berk Atan ve Gülsim İlhan Ali’nin bulunduğu ‘Gönül Dağı’, bir gün çocukluk aşkı Dilek’e yeniden kavuşmanın hayalini kuran Taner ve iki kuzeninin kısıtlı imkanlarla mücadele ederken, unutulmaz bir olayın içinde kendilerini bulmalarını konu alıyor. Yönetmenliğini Yahya Samancı, senaristliğini Mustafa Becit, Ali Asaf Elmas, ve Teoman Gök’ün üstleniyor.

Dizi, her pazar TRT 1’de yayınlanıyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com