Fenomen Nihal Candan 7 vakit namaz kıldığını söyledi

Fenomen Nihal Candan, tahliye edildikten sonra verdiği röportajda anlattıklarıyla magazin gündemine yerleşti. Candan, 7 vakit namaz kıldığını söyledi.

  • ü
  • 13 Mayıs 2024
  • ü
  • Yaşam

Yeme bozukluğu nedeniyle 37 kiloya düştüğü için cezaevinden tahliye edilen Nihal Candan, verdiği röportajda anlattıklarıyla magazin gündemine yerleşti. Candan, 7 vakit namaz kıldığını söyledi.

Sosyal medya fenomeni olan Nihal ve Bahar Candan kardeşler, kara para aklama ile dolandırıcılık suçlamaları nedeniyle tutuklu yargılanmak üzere cezaevine girmişti. 6 aydır cezaevinde bulunan Nihal Candan, psikolojik sorunlar nedeniyle 37 kiloya kadar düştü. Yeme bozukluğu olan Nihal Candan’a ‘anoreksiya nevroza’ adı verilen hastalık teşhisi konularak tahliyesine karar verildi.

TAHLİYE EDİLDİKTEN SONRA SÖYLEŞİ VERDİ

Tahliye edildikten sonra sık sık röportaj veren Nihal Candan, son olarak “Bir Bak Burası Çok Önemli” isimli YouTube programına konuk oldu.

‘NAMAZ KILMAYA BAŞLADIM’

Cezaevindeyken namaz kılmaya başladığını söyleyen Candan, şu ifadelere yer verdi:

“Betonlar arasında bildiğimiz tüm meditasyon uygulamalarını yaptık Bahar’la. Günlük tuttuk. Sabah namazını zaten ben kaçırmazdım. Sabah namazı benim için çok değerli. Çünkü onda bir hadis var; “Namaz uykudan hayırlıdır” diye. O benim en sevdiği hadis. Sadece 7 vakit kılmıyordum. 7 vakte cezaevinde çıkardım. Teveccüh (Teheccüd demek istiyor) ile nafile namazlarıyla. 7 vakit kılıyordum cezaevinde. Biraz daha tasavvuf, Mevlana bilinci aşılamaya çalıştım kız kardeşime, onu öyle uyuttum.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com