Ekol TV’de Beren Saat krizi: Tüm servis işten kovuldu

Yakın zamanda kurulan Ekol TV, bir magazin programında ekrana yansıyan Beren Saat'le ilgili ifade nedeniyle söz konusu birimdeki tüm gazetecileri işten çıkardı, programı da iptal etti. Magazin Gazetecileri Derneği işten çıkarmaya tepki gösterdi.

  • ü
  • 26 Haziran 2024
  • ü
  • Yaşam

Yakın zamanda kurulan Ekol TV’nin magazin programında yayımlanan ‘Beren Saat’ haberi gündem oldu. Programda ekrana yansıyan görüntülere dışarıdan bir sesin “Ben Beren’i yerim” şeklindeki ifadesi yansıyınca hem program yayından kaldırıldı hem de magazin servisindeki tüm gazetecilerin işine son verildi. Magazin Gazetecileri Derneği ise bu karara tepki gösterdi.

Ekol TV’de paylaşılan ‘Bodrum’da tatil yapan Beren Saat’ görüntüleri büyük tepkilere yol açmıştı.

Medya Radar’ın haberine göre sosyal medyada tepkilerin büyümesi üzerine ilgili kanalın magazin programını yayından kaldırdığı ve magazin servisinin tamamını işten çıkardığı ortaya çıktı. Magazin Gazetecileri Derneği konuyla ilgili açıklama yaparak kanalın bu kararına tepki gösterdi.

Dernek tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“22 Haziran günü Ekol TV’de yayınlanan magazin programındaki Beren Saat haberi içerisinde, sehven ekrana yansıyan ‘rahatsız edici’ ifade, Magazin Gazetecileri Derneği yönetimi olarak bizleri de tüm kamuoyu gibi derinden üzmüştür. Kanalın muhabiri, üyemiz Uğur Kotan, söz konusu konuşmanın kendisine ait olmadığını kamuoyuna açıklamış, açıklamanın doğruluğu dernek yetkililerimizin yaptığı çalışma ile teyit edilmiştir.”

Ekol TV, kısa bir süre önce Azerbaycanlı iş insanı Mübariz Mansimov tarafından satın alınarak yayın hayatına başlamıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com