Bahar Öztan hayatını kaybetti: Bu kez kanseri yenemedi

Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli lakaplı oyuncusu Bahar Öztan dördüncü kez yakalandığı kanseri yenemedi ve hayata veda etti.

  • ü
  • 22 Mart 2024
  • ü
  • Yaşam

Yeşilçam’ın sevilen oyuncularından Bahar Öztan’dan acı haber geldi. Dördüncü kez kansere yakalanan ve yaklaşık bir haftadır yoğun bakımda tedavi altında bulunan sinema oyuncusu Bahar Öztan hayatını kaybetti.

2023 yılında daha önce 3 kez yendiği kansere tekrar yakalanan Öztan, kolon kanseri ile mücadele ediyordu.

BAHAR ÖZTAN KİMDİR?

1962 doğumlu Bahar Öztan, bir şampuan reklamında rol aldıktan sonra film yapımcılarının da dikkatini çekti.

1980’lerde kariyerinin en parlak dönemini yaşayan Öztan geçtiğimiz ekim ayında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Herkese selam ve sevgiler. Uzun zaman oldu yazamadım sizlere dün İstanbul’a hastaneye geldim. Benim kıymetli hocalarımın kararı önümüzdeki hafta ameliyat olacağım yönünde. Her zamanki gibi dualarınıza ve sevginize ihtiyacım var.” demişti.

ELİDOR REKLAMIYLA ÜNLÜ OLDU

Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda görülen sanatçı, sayısız reklam filminde yer aldı. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde “Gamzeli Güzel” olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli’nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan’ın yapımcılar tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı.

SAYISIZ FİLMDE OYNADI

Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı.  Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy’la halk konserlerinde ve Seda Sayan’la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurt içi ve yurt dışı sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak’ta butik oteli Spring Otel’i işletmeye başladı. 1993’te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999’da Bodrum’da Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika’ya gitti. Uzun bir süre Amerika ve Bodrum’da yaşayan oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul’a yerleşti. En son 2007 yılında Koliba Film’in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film’in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Halen formunu ve enerjisini koruyan Bahar Öztan, sevenlerini mutlu edecek bir haberle geldi. Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer yandan da çok sevdiği müzik için uzun yıllardır ses eğitimi almaya devam ediyor. Uzun yıllar sonra ilk defa 2011 yılında yönetmenliğini fortuna Zafer’in yaptığı NutriFin reklam filmiyle ekrana geri dönmüştür.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com