Tweetdeck devre dışı kaldı, gönderiler planlanamıyor: X çöktü mü?

Tweetdeck ve X’te gönderi planlama özelliği devre dışı kaldı. Teknik sorunlar nedeniyle kullanıcılar planlanmış gönderileri paylaşamıyor ve hesaplarına erişim sağlayamıyorlar. Kullanıcılar, X'in çöküp çökmediğini merak ediyor.

  • ü
  • 20 Mart 2024
  • ü
  • Teknoloji

X’in (eski adıyla Twitter) gönderi planlama özelliği ve Tweetdeck uygulaması devre dışı kaldı. Kullanıcılar, X’te planlanmış gönderi paylaşamıyor ve birden fazla hesabı yöneten araca erişim sağlayamıyor.

X’te birden fazla hesabı yönetme ve o hesaba ait yapılabilecek tüm işlemleri ve etkileşim sayfalarını tek bir ekranda görebilme, gönderileri planlama gibi imkanları sağlayan Tweetdeck uygulamasında dün geceden beri sorun yaşanıyor.

Hem Tweetdeck’in hem de X’in gönderi planlama özelliği devre dışı kalmış durumda. Ayrıca daha önceden planlanmış X gönderilerinin art arda iki kez gönderildiği de görülürken, kullanıcılar hesaplarından hata bildirimleri yapmaya başladı. Tweetdeck harici kullanımda da gönderi planlaması yapılamıyor.

TWİTTER (X) ÇÖKTÜ MÜ?

Tweetdeck en son 3 Temmuz 2023’te bozulmuştu.

Elon Musk, teknik problemlerin önüne geçme amacıyla kullanıcıların bir günde okuyabilecekleri tweet/gönderi sayısına sınır getirmişti. Bu önlem tüm Twitter kullanıcılarını etkilemiş olsa da özellikle daha ziyade profesyonellerin kullandığı TweetDeck’i etkilemiş, kullanıcılar bildirimler ve tüm sütunların yüklenememesi gibi büyük sorunları bildirmişti.

X’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Kullanıcıların tepkilerinin ardından ise X’ten açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Bazı kullanıcıların X’te oturum açarken veya yeni bir hesap oluştururken bir hatayla karşılaştıklarının farkındayız. Üzerinde çalışıyoruz ve işler normale döndüğünde bir güncelleme paylaşacağız. Bize sadık kaldığınız için teşekkürler!” ifadeleri kullanıldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com