iPhone 17’den ilk sızıntı: Ekranlar ‘taş gibi’ olacak

Çin kaynaklı sızıntılara göre Apple'ın merakla beklenen yeni serisi iPhone 17, Samsung'un yeni nesil ekran teknolojisine benzer özellikler sunacak.

Teknoloji devi Apple’ın telefonu iPhone’nun beklenen yeni serisi iPhone 17 ailesinden ilk sızıntılar gelmeye başladı. Çin kaynaklı sızıntılara göre Apple, Güney Kore markası Samsung’un yeni teknolojisini kullanacak. Daha iPhone 16 piyasaya sürülmesine yarım yıl varken iPhone 17’den ilk sızıntıların gelmesi birçok kişiyi şaşırttı.

Apple’a ait sızıntılar genellikle Çin kaynaklı olarak başlıyor. Daha sonrasında Bloomberg gibi tanınmış yayın kuruluşları sızıntıları onaylıyor. Apple ise bütün bu süreçte sessiz kalmayı tercih ediyor. Şimdiye kadar hemen hemen bütün iPhone’larda piyasaya sürülmeden aylar önce telefonun şekli, yeni özellikleri, donanımsal yenilikleri gibi birçok detay görselleri ile beraber sızıyor.

SAMSUNG APPLE’DAN ÖNCE DAVRANDI

Apple’ın 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen ve şimdiden merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 17, önceki modellerden iki konuda daha da iyileştirilmiş ekran teknolojisi sunacak. Çinli mikroblog servisi Weibo’da bir sızıntı paylaşan bir kaynağa göre iPhone 17, daha az yansıtıcı ve daha çizilmez bir ekran özelliğine sahip olabilir.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, bu yılın başlarında aynı işlevselliği sunan Corning Gorilla Glass Armor ekranı ile Galaxy S24 Ultra’nın lansmanını duyurdu. Galaxy S24 Ultra, Corning’in Gorilla Glass Armor korumasıyla donatılmış ve iddialara göre, diğer akıllı telefon panellerine kıyasla çizilmelere karşı daha iyi koruma sunuyor ve yansımaları daha etkili bir şekilde azaltıyor.

IPHONE 16’YA YETİŞMEDİ

Weibo’da bir gönderi paylaşan sızıntı kaynağı Instant Digital’e göre, Apple Çin’deki iPhone tedarik zincirine yönelik kaplama ekipmanları satın aldı. Ancak bu ekipmanlar 2024’ün ikinci yarısında beklenen iPhone 16 serisinin üretimi için zamanında gelmedi. Bunun yerine, iPhone 17 serisinin bu gelişmiş ekran özelliklerini sunacağı iddia ediliyor.

EKRANLAR “TAŞ” GİBİ OLACAK

Sızıntıda belirtildiğine göre, iPhone 17 “süper sert” bir anti-yansıtıcı katmana sahip olacak. Şirketin düşmelere karşı geliştirilmiş koruma sunan Ceramic Shield cam teknolojisinin de çizilme direnci açısından önceki modellere göre bir güncelleme alacağı belirtiliyor.

Eğer sızıntılar doğruysa, iPhone 17, parlak ışık altında geliştirilmiş görünürlük ve önceki iPhone modellerine kıyasla geliştirilmiş çizilme direnci sunabilir. Ancak, iddia edilen iPhone 17 serisinin daha bir buçuk yıldan fazla bir süre var. iPhone 17 hakkında daha fazla detayın önümüzdeki aylarda internete sızması bekleniyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com