Apple’ın Open AI ile ortaklığı Elon Musk’ı kızdırdı: Yasaklayacağım

Elon Musk, OpenAI'ı işletim sistemi seviyesinde entegre ederse, Apple cihazlarının şirketlerinde yasaklanacağını bildiren bir paylaşım yaptı.

  • ü
  • 11 Haziran 2024
  • ü
  • Teknoloji

ABD’li milyarder Elon Musk, işletim sistemini OpenAI ile entegre ederse Apple cihazlarını şirketlerinde yasaklayacağını duyurdu. Musk, “Bu kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir” dedi.

Tesla, SpaceX ve X gibi şirketlerin sahibi Elon Musk, işletim sistemini OpenAI ile entegre ederse, güvenlik ihlaline yol açacağı gerekçesiyle Apple cihazlarını şirketlerinde yasaklayacağını söyledi.

O DA WWDC ETKİNLİĞİNİ İZLEYİNCE ÖĞRENDİ

Musk, X sosyal medya hesabından, Apple’ın geliştirici etkinliği WWDC’de ilan ettiği ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile işbirliğine dair paylaşımda bulundu.

‘KABUL EDİLEMEZ’

OpenAI’ı işletim sistemi seviyesinde entegre ederse, Apple cihazlarının şirketlerinde yasaklanacağını bildiren Musk, “Bu, kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir.” ifadesini kullandı.

APPLE CİHAZLARI SAKLAYACAK

Musk, şirketi ziyaret edenlerin de kapıda Apple cihazlarını teslim etmek zorunda kalacağını aktararak, cihazların Faraday kafesinde saklanacağını kaydetti.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Musk şunları söyledi: “Apple’ın kendi yapay zekasını üretecek kadar akıllı olmaması, ancak bir şekilde OpenAI’nın güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacağından emin olabilmesi açıkça saçma. Apple, verilerinizi OpenAI’a teslim ettiğinde aslında neler olup bittiği hakkında hiçbir fikre sahip değil.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com