VAR krizi: MHK’da üst düzey isim istifa etti

Süper Lig'de maçlarla ilgili yaşanan tartışmalar sürerken VAR'dan sorumlu Merkez Hakem Kurulu Başkanvekili Tolga Özkalfa istifa etti.

  • ü
  • 28 Şubat 2024
  • ü
  • Spor

Türkiye Futbol federasyonu (TFF), VAR’dan sorumlu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanvekili Tolga Özkalfa’nın görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Tolga Özkalfa’nın yerine Cem Satman’ın getirildiği duyuruldu.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“VAR’dan sorumlu MHK Başkan Vekili, Profesyonel Müsabaka İcra Kurulu Üyesi Tolga Özkalfa görevinden istifa etmiştir. Tolga Özkalfa’ya teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz.

Görevinden istifa eden Tolga Özkalfa yerine VAR’dan sorumlu MHK Üyeliği görevine Cem Satman getirilmiştir. Cem Satman’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.”

CEM SATMAN KİMDİR?

1976 yılında Ankara’da doğan Cem Satman Ankara Demirspor altyapısında futbol oynamıştır. Ankara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Lisans, yine Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Eğitim Psikolojisi alanında Yüksek Lisans ve Doktora, İngiltere’de de dil eğitimi, öğrenimi görmüştür.

14 yıldır Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Cem Satman, Süper Lig ve FIFA Yardımcı Hakemliği görevleri yapmıştır. Futbol hakemliği, eğitim ve eğitim psikolojisi alanlarında çevirilerini ve yazarlığını yaptığı eserleri ve bilimsel makaleleri olan Cem Satman, TFF bünyesinde de görev yapan UEFA Fitness Direktörü Werner Helsen’in fitness ekibinde de yer almaktadır. Satman evli ve bir çocuk babasıdır.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com