TFF’den açıklama: Montella, Arda Güler’i neden idmana almadı?

Portekiz yenilgisinin ardından sosyal medyada Milli Takım Teknik Direktörü Montella ile Arda Güler'in antrenman görüntüleri gündem oldu. Görüntüde Montella'nın elinden formasını aldığı Güler'in kenara geçerek izlediği görülüyor. Eleştirilere TFF'den yanıt geldi.

  • ü
  • 24 Haziran 2024
  • ü
  • Spor

Arda Güler (FOTOĞRAF: OZAN KÖSE / AFP)

Euro 2024’teki 3-0’lık Portekiz yenilgisinin ardından özellikle sosyal medyada Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, yıldız futbolcu Arda Güler’i ‘oynatmadığı’ gerekçesiyle sert eleştirilerin hedefi oldu.

Çekya maçı öncesi bugün yapılan antrenmanda Montella’nın Arda Güler’le olan görüntüsü gündem oldu.

Maçın arıdndan yaptığı açıklamada “Arda 30 dakikadan fazla oynayacak durumda değildi” diyen Montella’nın Arda’yı “özellikle oynatmadığı” eleştirileri sonrası Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yanıt geldi.

‘KASIĞINDAKİ AĞRI NEDENİYLE BİREYSEL ÇALIŞMA YAPTI’

Antrenman öncesi Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle bireysel çalışma yapması kararı verildiği ifade edilen açıklama şöyle:

“A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağ duyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com