Şota, Emre Mor’u öve öve bitiremedi: Messi gibi

Emre Mor için "Messi gibi" yakıştırması yapan Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Şota Arvaladze, "Bana göre Milli Takım'a alınmama ihtimali yok" dedi.

  • ü
  • 01 Mart 2024
  • ü
  • Spor

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Shota Arveladze, Fenerbahçe’den transfer ettikleri Emre Mor’u öve öve bitiremedi. “Herkes, bütün stat sola gider diyor bu çocuk öbür tarafa gidiyor, Messi gibi” diyen Arveladze, Mor’un Milli Takım’a seçileceğine inandığını söyledi.

Galatasaray’ı kupa dışına ittikleri maçı değerlendiren Shota Arveladze, “Zor bir maçtı. Senaryosunu yaptık, baskı altında oynayacaktık. Kaleye çok yakın oynamak istemedik. Çünkü çok özel oyuncuları var. Çok orta geliyor, iki aktif bekleri var. Fakat bu maçlar taktik açıdan biz hocalar için biraz daha kolay oluyor. Tekrar şansımız oldu. Zaten erken gol de geldi. Galatasaraylı oyuncular daha aceleyle oynayınca, doğal olarak geri pas verince, erken gidelim öne diye düşününce daha fazla hata oldu. İkinci gol de iyi bir zamanda geldi. O yüzden bu durumda benim için biraz daha kolay oldu. 5-4-1’e döndük. Sonuçta çok mutluyuz. Futbolcularımı tebrik etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“TRABZON’U da YENECEĞİM”

Hedefinin Trabzonspor’u mağlup etmek olduğunu dile getiren Shota, “Galatasaray’ı yendim. Şimdiki hedefim Trabzon’u yeneceğim. Sonra da finaldeki rakibimi yeneceğim. Bütün şampiyonları yeneceğim ve Şampiyonlar Ligi’ne gideceğim. Zaten sistem öyle kuruldu” dedi.

“BU ATMOSFERDE MOTİVE ETMEK ÇOK KOLAY”

Bu tarz atmosferlerde oyuncuları motive etmenin daha kolay olduğunu söyleyen Shota, “Motivasyon gerekmiyor bu maçlarda maalesef. Bu tarz maçlarda hocasız herkes kendini motive ediyor. Maalesef derken, hoca olarak seyircisiz maçlarda ya da ligde iyi gitmeyen maçlarda daha çok enerji harcıyoruz. Bu ambiyansta, bu arenada, bu atmosferde hocalar için çok kolay motive etmek” şeklinde konuştu.

“EMRE MOR, MESSİ GİBİ”

Emre Mor’un performansı hakkında konuşan Shota Arveladze, şu ifadeleri kullandı:

“Büyük turnuvadan önce en az 3-4 hafta hazırlık olmalı. Eğer milli takım hocaları beğeniyorsa Emre Mor’u almama şansı yok. 3-4 ay hiç oynamayan fiziki anlamda iyi olmayan bir Emre olur, o zaman düşünürsün. Bu tür oyuncuları okumak zor. Herkes, bütün stat sola gider diyor bu çocuk öbür tarafa gidiyor, Messi gibi. Herkes diyor ki şimdi pas verecek, diğer tarafa pas verecek. O yüzden milli takım hocaları nasıl düşünüyor bilmiyorum ama beğenmemesi çok zor. Tabii oynaması lazım, sağlam bir gelecek.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com