Beşiktaş ile Galatasaray arasında twit kavgası: Bu rezalet nedir?

Süper Lig’in 28. haftasında oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisi, Sarı-Kırmızılı ekibin 1-0’lık galibiyetiyle sona erdi. Futbol anlamında keyif vermeyen derbi bitti ama kavgası devam ediyor. Beşiktaş, Galatasaray’ın sosyal medya paylaşımına sert tepki gösterirken; Sarı-Kırmızılı külüp geri adım atmadı.

Süper Lig’in 28. haftasında Beşiktaş’ın Galatasaray’a 1-0 mağlup olduğu maçın ardından protokol tribünü karıştı. Sarı-Kırmızılılar, Beşiktaş’ı tek golle geçerek haftayı lider tamamlarken sosyal medyadan art arda paylaşımlar yapıldı. Galatasaray’ın, Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye aynı anda gönderme yaptığı paylaşımın ardından protokol tribününde olay çıktı. Maç sonunda yaşanan gerilime dair konuşan Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, Galatasaray’ın yaptığı paylaşıma tepki göstererek silinmesi gerektiğini kaydetti. Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk de protokol tribününde yaşanan bir olayla ilgili sözlü açıklamada bulundu.

ARAT’TAN G.SARAYLI YÖNETİCİLERE: BU REZALET NEDİR?

Galatasaray, Beşiktaş galibiyeti sonrası sosyal medya hesaplarından sarı-lacivert salıncağa binmiş, üzgün kartal görseli paylaşırken protokolde sinirler gerildi. Galatasaray’ın paylaşımını yardımcılarından gören Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, sarı-kırmızılı yöneticilere “Bu rezalet nedir? Sabrımızı zorlamayın. Bedelini ağır ödersiniz.” diye bağırdı. Arat’ın bağırması sonrası Galatasaraylı yöneticiler de tepki gösterdi. İki takım yöneticileri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Beşiktaş-Galatasaray sosyal medya kavgası

PUAN FARKI GÖNDERMESİ

Derbi sonrası Beşiktaş ile aralarındaki puan farkının 29’a çıkmasının ardından Galatasaray, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Sarı-Kırmızılılar puan tablosunu paylaşarak “FARK VAR” notunu düştü.

UÇAR: KARTAL’I TAŞIYACAK BİR SALINCAK HENÜZ YAPILMADI

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulunurken gerilime de değindi. Uçar, “Bugün talihsiz bir şey yaşadık. Onu paylaşmak istiyorum. Bugün Galatasaray yönetimini ağırladık, maçın sonuna kadar hep beraber maç seyredildi, yemek yenildi. Daha henüz Galatasaray yönetimi stadyumu terk etmemişken kurumsal olarak Galatasaray’ın yaptığı paylaşımı gördük. Başkanımız, onların yöneticilerinden bu paylaşımın derhal silinmesini istedi. Önce silineceğini söylediler. Paylaşım hala silinmiş değil. Sabah bundan çok daha ağır bir paylaşım silinmiştir. Biz Beşiktaş’ız. Kartalı sığdıracak bir kafes, ağırlığını taşıyacak bir salıncak henüz yapılmadı, yapılmayacak dostlar. Kartal yükseklerde uçar. Biz rakiplerimize sosyal medya aracılığıyla konuşmak, görüşmek istemiyoruz. İyi niyetle görüşürüz, tartışırız. Bu hareket hiç yakışmadı. Bunu belirtmek istiyorum. İş farklı yerlere gidiyor. Ahlaki zedelenmeye doğru gidiyor. Üzülürüz. Biz saha içindeki mücadelemize devam edeceğiz.” diye konuştu.

GALATASARAY CEPHESİ: ASIL ÖZÜR BİZDEN ÖZÜR DİLENMELİ

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk ise paylaşımın ardından başlayan tartışmalarla ilgili şunları söyledi: “Maç sonu bizi güvenlik için protokolde tutuyorlardı. Protokoldeyken Hasan Arat başkan ve maça gelen tüm Galatasaray yönetim kurulu üyelerimizle sohbet ediyorduk. Sonra Beşiktaş Yöneticisi Burak Aslan yanımıza geldi, paylaşımı gösterdi. ‘Bu ne’ diye sordu, ‘Sosyal medya paylaşımı’ dedim. Hasan Arat da ‘Bunu kaldırın, yoksa misliyle cevap veririz’ dedi. ‘Başkanım sosyal medya paylaşımı kalkmaz ama taraftarınız kurucu başkanımız Ali Sami Yen’e saatlerce küfür etti, asıl özür dilenecekse Ali Sami Yen’den ötürü bizden özür dilenmesi lazım’ dedim.”

Beşiktaş-Galatasaray sosyal medya kavgası

GALATASARAY’DAN DOĞUM GÜNÜ GÖNDERMESİ

Galatasaray, sosyal medya hesabından bir paylaşım daha yaparak 3 Mart 1903 tarihinde kurulan Beşiktaş’ın doğum gününe göndermede bulundu. “Küçük bir doğum günü sürprizi” metniyle yapılan paylaşımda Galatasaray’ın sembolü olan aslan, üzerinde kartal tüyleri olan pastayla poz veriyor.

Beşiktaş-Galatasaray sosyal medya kavgası

BEŞİKTAŞ’TAN TEPKİ: MİYAVLAMA DUYDUK

Beşiktaş’ın resmi X hesabından da konuyla ilgili, “Tenhada özür dileyip süklüm püklüm olanların dışarıda kükrediğini söylüyorlar. Oysa biz sadece miyavlama duyduk!” açıklaması geldi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

“TERBİYESİZLİĞİ DERHAL GİDERİP ÖZÜR DİLEYİN!”

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyesi M.Kaan Şakul da tartışmalarla ilgili sosyam medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “GSK yönetim kurulu, biz sizi BİZE yakışır şekilde yönetim kurulu olarak maç öncesi, maç boyu ve maç sonu ağırladık. Ancak, biz sizi daha ağırlıyorken resmî hesabınız, bu ahlaksız mesajı attı ve sizi uyardık, sildirin dedik, haklısınız tamam dediniz, olmamış bu mesaj dediniz, kendi aranızda watsapp grubunuzda yazıştınız ve bize dönüp sildiremiyoruz dediniz! Olan biten budur. Bir daha semtimizde havlayamayacak köpeklere yalan haber yaptırıp kendinizi daha fazla küçültmeyin. Size yakışmaz dedik ama demek ki yakıştığına karar verdiniz! Halbuki sabahtan tweet silmeye antrenmanlıydınız. İçeride başka dışarıda başka konuşmanız da geleneğiniz haline geldi. Son kez aşağıdaki terbiyesizliği derhal giderip, bu ahlaksız mesajı silip özür dilemeye davet ediyorum, yoksa bir daha BİZE yakıştığı gibi değil SİZE yakıştığı gibi muamele görürsünüz!”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com