Beşiktaş Başkanı Arat: ‘Gudjufi diye bir futbolcumuz var, kim olduğunu bilen yok’

Kulübün Divan Kurulu'nda açıklamalar yapan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, borç miktarını, menajerler aracılığıyla kulübün nasıl soyulduğunu tek tek anlattı. Arat'ın, Besar Gudjufi ile ilgili ifadeleri ise şaşkınlık yarattı.

  • ü
  • 09 Mart 2024
  • ü
  • Spor

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, Divan Kurulu toplantısında bir konuşma yaptı. (Depo Photos)

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulunun 2024 yılı 1. olağan toplantısında açıklamalar yaptı. Arat, Ernest Muci transferindeki detayı anlattı, kulübüne ödediği borçları, açılan davaları tek tek gündeme getirdi.

Ernest Muci’nin menajerinin yüzde 10 komisyon istediğini belirten Hasan Arat, Hüseyin Yücel’in 10 milyon liranın üzerindeki bir rakamı cebinden verdiğini bildirdi: “Ernest Muci transferinde menajer bizden yüzde 10 komisyon istedi. Biz spor kanunu gereği yüzde 5’ten fazla veremeyiz dedik. Hüseyin Yücel Bey diğer yüzde 5’i yani 10 milyon liranın üzerindeki bir parayı kendi cebinden verdi. Borç vermedi kulübe, bağışladı. Kendisine teşekkür ediyorum.”

Hasan Arat’ın diğer açıklamaları şöyle:

‘489 BİN EURO ÖDEMEDİĞİMİZ İÇİN 2 MİLYON 728 BİN EURO CEZA ÖDÜYORUZ’ ‘

“Gelir gelmez CAS davalarını karşımızda bulduk. Victor Ruiz davası… Beşiktaş 2 Milyon 728 Bin Euro ceza ödüyor. Zamanında 489 Bin Euro ödemediğimiz için bu oluyor. Tyler Boyd davası açıldı, CAS’ta dava görülüyor. 1 Milyon Euro’ya kadar riski var.

İstanbulspor’dan bir futbolcuya bonservisinin %50’si 2 milyon euro ödeniyor. Bu futbolcuyu tanıyan var mı? Kerem Atakan Kesgin 1 Milyon 400 Bin Euro’ya alınıyor. Kiralanıyor… Bize karşı oynarken, yedek kulübesinde sarı kart gördü… Bize karşı! Bu isimlerle 5 yıllık sözleşmeler yapılmış. Bunların hepsini ödeyeceksiniz. Kiralık veriyorsunuz, üstüne para ödüyorsunuz.

‘SAMET AYBABA MENAJERLERİN GİRŞİNİ YASAKLADI’

Menajerlerle durumumuzu sordum, aramız iyi değilmiş! Meğerse menajerlere 10 Milyon Euro borcumuz varmış! Domagoj Vida’nın menajeri 2 Milyon Eurol’uk dava açtı. İnanılmaz ilişkiler.

Samet Aybaba, bütün futbolcuların menajerlerinin içeri girişini yasakladı. Kimseyi içeri sokmuyor. Önce sosyal medyada isim ortaya atıyorlar. Menajerler plan yapıyor, oyuncuyu almak durumunda bırakıyorlar. Asıl transferi yazın yapalım diye karar verdik.

‘BESAR GUDFUJİ DİYE BİR FUTBOLCUMUZ VAR, KİMSE BİLMİYOR’

Ernest Muci’yi Legia Varşova vermedi. Çünkü çok kıymetli oyuncuları. Gece yarısı anlaştık. Oyuncunun menajeri izin vermedi. Sonra gece 02:00 gibi geldi. Oyuncuyu, Aston Villa istiyordu. Muci’yi kamptan çağırdılar ve hemen imza attırdık.

Al-Musrati’yi önemli kulüpler almak istemiş. Al-Musrati ile menajersiz anlaştık, menajeri yok! Menajeri olmadan anlaştı. Kısa bir süre önce evladı oldu. Ülkesinde ‘Kartal’ yerine geçen Yousif ismini oğluna verdi.

Besar Gudjufi diye bir oyuncumuz var, kim olduğunu biliyor musunuz? Kimse bilmiyor. 5 yıllık sözleşme imzalanmış, her ay para alıyor. Kiralık yolladık. Neden, nasıl alındığını bilen yok.

Semih Kılıçsoy’u hepimiz alkışlayalım. Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar geldikten sonra oynamaya başladı. Sözleşme için çağrıldığında hiçbir şey sormadı. Ne maaş, ne çıkış maddesi…

NECİP UYSAL’IN MİLLİ TAKIMA SEÇİLMESİ LAZIM’

Emir Yaşar… Samet Aybaba çok değerli bir kaleci olduğunu söyledi. Yağız Karabulut’u gördünüz mü? 14 yaşında. Onur Göçmez’in Bandırma’dan Beşiktaş’a hediyesidir. Bunlar inanılmaz çocuklar, Allah nazar değdirmesin.

Joe Worrall’u stoper olarak aldık. 500 Bin Euro kiralık. Türkiye’de büyük bir kulüp kulübüne 4,5 Milyon Euro teminat gönderdi ama Joe Worrall, bize gelmek istedi.

Beş futbolcuyu kadro dışı bırakmak zorunda kaldık. Çünkü bir oyuncu, bir oyuncuya ‘Bu maçta oynama’ deme durumuna gelmişti. kadro dışı kararı sonrası menajerleri devreye girdi. Eric Bailly’i hemen yolladık, karımız 3,5 Milyon Euro. Jean Onana’nın menajerini çağırdık, menajeri yok! Şaşırdınız mı? Satın alma opsiyonuyla kiraladık. Valentin Rosier’i Nice’e kiraladık, orada da oynayamıyor. İnşallah oynar. Bu üç oyuncudan 5 Milyon 375 Bin Euro kâr ettik. Bu doğru bir karardı. Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal’ın anlaşmaları çok güçlü. Biz affetmedik, hoca faydalanabileceğini söyledi. Maaşını ödüyoruz. Türk gazeteleri menajer ağzından “Beşiktaş, bizden özür dilesin” diye manşet attı.

Al-Musrati, Ernest Muçi ve Joe Worrall transferi öncesi 62 Milyon Euro takımın bütçesi. Bu büyük para. Sözleşmeler toplamı 135 Milyon Euro. Bunlardan kaçma şansınız sıfır, hiçbir şansınız yok. 19 yabancımız var. Yeni kural gereği 12’ye düşmek zorundasınız. Orada sıkıntı var. Yabancıları boşaltmamız lazım. Fernando Santos ana iskeleti kurduğunu söyledi. Kaleci, Al-Musrati, Semih Kılıçsoy omurgası onun kafasında. Diğer transferleri yapacağız.

‘TFF’YE SİZİ İSTEMİYORUZ DEDİK’

TFF ile ilişkiler iyi giderken, Galatasaray maçı sonrası ceza kestiler. Lisanda problem yok. Cenk Tosun’un pozisyonunda neden VAR’ın çağırmadığını sorduk. ‘Sizi istemiyoruz’ dedik. Beşiktaş hakkını aramaya devam edecek.

Beşiktaş, EuroCup’ı inşallah kazanır. Kazanırsak, EuroLeague’e otomatik olarak gidebiliyoruz.

Senetler varmış, sevindik alacağımız var diye. Senetler ortada yok. Başkan da parasını almış, herkes parasını almış. Beşiktaş’ın kimseye borcu yok, bunu boşuna sormuyoruz.

Ceyhun Kazancı’nın görevi neydi? Sportif direktör… Ceyhun Kazancı, 17 Temmuz 2021 tarihinden 2023’e kadar Futbol A.Ş.’nin genel müdürlüğünü yapmış. Yönetim Kurulu kararı var elimde.

Stadın çatısı müthiş bir çatıymış! Ne çatıymış.. Neler var neler! Sesin neden içeride kalmadığını öğrendik. Çatıda orijinal malzeme yerine daha ucuz malzeme kullanılmış. Ancak biz aynı parayı vermişiz. Ama çatıyla ilgili kimse ortada yok.

‘FULYA’NIN ELEKTRİĞİ AĞUSTOS AYINDAN BERİ ÖDENMEMİŞ’

Fulya’nın elektriği Ağustos ayından beri ödenmemiş! İhtarname geldi, 3 gün içinde ödemezsek elektrikler kesilecekti. Kimseye bir şey söylemedik.

Beşiktaş’ın mallarının nasıl kiraya verildiğini, ne dramlar yaşandığını anlayamazsınız. Beşiktaş’a çökmüşler. Kongre üyeleri çökmüş. Bunu bu kulübe yapmayın.

Beşiktaş’ın yüzlerce tapusu var, aklınız durur ama bunlar perişan edilmiş. Fulya’daki binalarımız 20-25 yıllığına, Akatlar 30 yıllığına kiralanmış.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com