Ali Koç 6 bin oy farkla kazandı: Birlik mesajı verdi

Fenerbahçe Kongresi'nde Ali Koç 16 bin 464 oyla yeniden başkan seçildi. Ali Koç, "Bize oy verilsin veya verilmesin, bu kutsal renkler altında herkesi birleştireceğiz. Bu yolda samimi bir şekilde düşünen herkese 10 adım atacağız." dedi.

  • ü
  • 09 Haziran 2024
  • ü
  • Spor

Fenerbahçenin olağan seçimli genel kurulunda Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırımı geride bırakarak yeniden başkanlığa seçildi. Ali Koç ve Aziz Yıldırım birlikte kürsüye gelip genel kurul üyelerini selamladı. (Depo Photos)

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda gerçekleşen tarihi seçimde, yaklaşık 27 bin delegenin oy kullandığı bildirildi. Kulüp tarihinin en yüksek katılımlı seçimi olarak kayıtlara geçen bu oylamada, Ali Koç, 16.464 oy alarak yeniden Fenerbahçe Başkanı seçildi.

Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor:

Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç.

OYLAMA SONUCU

Kullanılan oy sayısı: 27.489

Toplam geçerli oy: 26.947

Ali Koç: 16.464

Aziz Yıldırım: 10.483

‘ALİ KOÇ İNŞALLAH FENERBAHÇE’Yİ ŞAMPİYON YAPAR’

Başkanlık yarışında 10.483 oy alarak Ali Koç’un gerisinde kalan alan Aziz Yıldırım, ilk kez açıklama yaptı.

Seçimden sonra ilk kez açıklama yapan Yıldırım, “Sevgili Fenerbahçeliler, Fenerbahçe’ye yakışan bir kongre yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık. Ali Koç ve yanındaki arkadaşları inşallah Fenerbahçe’yi şampiyon yapar. Hepinizi seviyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Biz de elimizden gelen desteği veririz.” dedi.

FENERBAHÇE’DE YENİ DÖNEM

Oyların çoğunluğunu alarak 3. kez Fenerbahçe Kulübü Başkanı seçilen Ali Koç, kürsüye çıktı. Konuşmasında herkese teşekkür eden Koç, sosyal medyada Fenerbahçe’yi ‘çerez’ haline getirmeyeceğiz diyerek herkese kucak açacaklarını belirtti.

Ali Koç şu ifadeleri kullandı:

”Ali Koç, biz bu dostluğu sıkı sıkıya sahipleneceğiz ve size verdiğimiz şampiyonluk yolundaki taahhütler için yeni bir sayfa açacağız. Bu yolda samimi bir şekilde düşünen herkese 10 adım atacağız. Bize oy verilsin veya verilmesin, bu kutsal renkler altında herkesi birleştireceğiz.

İlk ricam, sosyal medyada Fenerbahçeli sporcularımızı “çerez” haline getirmememiz. Bunun yerine, bizi “belden aşağı” vuranlar için tüm sosyal medya gücümüzü kullanacağız. Eminim Riva tarafından bu sonuçlardan memnun olmayan birileri vardır, ancak yine de Fenerbahçe’nin menfaatlerini her zaman ön planda tutacağız.

Asıl olan Fenerbahçe’dir, Fenerbahçelilerdir. Sesini yükseltenlere ve bize karşı güç gösterisi yapanlara karşı, bizi büyüten gök gürültüsü değil, yağmurlardır.

Yarın sabah ilk başlangıcımızı yapacağız. Şimdi, ben değil, biz Fenerbahçe için yaşayacağız. Fenerbahçe, iyi ki varsın.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com