Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Adam gibi adam’ diye anons edilen Eda Erdem’in heykeli açıldı

Fenerbahçe ve Türkiye voleybolunun önemli isimlerinden Eda Erdem'in heykeli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde açıldı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, heykelinin açılışında "Eda Erdem adam gibi adamdır" ifadelerini kullandı. Ayrıca heykel, erkek bedenine benzetildi.

  • ü
  • 08 Mart 2024
  • ü
  • Spor

Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sarı-lacivertlilerin stadında düzenlenen törenle açıldı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın konuşması esnasında Erdem’le ilgili “Adam gibi adam” ifadelerini kullanması sosyal medyada gündem oldu. Ayrıca heykel, erkek bedenine benzetildi.

DOĞAN: “YANLIŞ IŞIK KONDUĞUNDAN…”

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı ve A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykeli Ülker Stadyumu önünde yapılan törenle açıldı. Ancak heykelin erkek bedenine benzetilen görünümüne gelen yorumlar sosyal medyada gündem oldu. Eseri yapan heykeltıraş Pınar Öktem Doğan, “Fotoğraflarla heykelin alakası yok. Bu heykel form ve ışığın birlikteliğini yansıtıyor. Ama yanlış ışık konduğundan kendisi olmaktan çıkmış” dedi.

‘NE KAPTANLAR GELDİ GEÇTİ’

Milli voleybolcu, “Sizlerden aldığım güç ile Fenerbahçe’ye her şeyimi adadım. İyi günlerimiz oldu, kötü günlerimiz oldu ama her zaman salonlardan başımız dik ayrıldık. Bana öyle bir şey armağan ettiniz ki, kendimi ne zaman kötü hissetsem bu heykele bakacağım ve kulaklarımda ‘Ne kaptanlar geldi, ne kaptanlar geçti’ bestesi yankılanacak. İyi ki Fenerbahçeliyiz” ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ: HAYIRLI RAMAZANLAR

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu gördüğünüz alan, diğer bütün heykellerimizin toplanacağı alan. Bir tane boş kaide var, oraya kimin heykelinin geleceğini şu an söylemek istemiyorum. İstişare edeceğiz. Şu kadarını söyleyeyim; tarihimizin erken dönem isimlerinden birisi olacak

Böyle özel bir günde Fenerbahçe’mizin ve ülkemizin yıldızı olan Eda Erdem’in heykelinin açılış töreninde burada buluştuk. Eda Erdem sadece sahada sergilediği üstün performansıyla değil, aynı zaman karakteriyle de Türk sporu için önemli bir rol modelidir. Tam 16 yıldır formamızı taşıyor.”

Bugün Eda’nın heykelini gururla açarken aynı zaman tüm kadınlarımızın gücünü yüceltiyoruz. Eda Erdem’e ve tüm kadın sporcularımıza başarılar diliyorum. Eda’yı böylesine bir evlat olarak yetiştiren ailesine, hocalarına, onu Fenerbahçe’ye kazandıran Mehmet Ali Aydınlar’a ve Eda Erdem’in hem bulunmasına hem de Fenerbahçe’de kalmasını sağlayan Sayın Aziz Yıldırım’a spor vizyonundan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Dün akşam bizler için güzel bir gece oldu, bu hafta sonu da umarım öyle olur. Hepinize hayırlı bir Ramazan ayı diliyorum.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com