Acun Ilıcalı’dan Fenerbahçe başkanlığı için açık kapı: ‘Şartlar onu gerektirirse…’

Televizyoncu ve futbol kulübü sahibi Acun Ilıcalı, Fenerbahçe kulübü başkanlığın aday olup-olmayacağı şeklindeki soruya, açık kapı bırakarak yanıt verdi: "Şartlar onu gerektirirse, öyle bir şey olursa 'Fenerbahçe Başkanı olmam' diyemem."

  • ü
  • 24 Mart 2024
  • ü
  • Spor

İngiltere Championship ekibi Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, katıldığı bir YouTube kanalında Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı yapmayı istediği iddialarına yanıt verdi.

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı kendisinin muhtemel Fenerbahçe başkanlığı adaylığına ilişkin konuştu.

Ilıcalı, “Fenerbahçe başkanı olmak istiyor mu?” sorusuna, “Şartlar onu gerektirirse, öyle bir şey olursa ‘Fenerbahçe Başkanı olmam’ diyemem” şeklinde yanıt verdi.

YABANCI HAKEM İSTEĞİ

Ilıcalı, Türkiye’de futbolda yaşayan sorunlar için de yabancı hakem gerektiğini savunarak, “Yarın yabancı hakem uygulaması kararı alınsın, tansiyon düşer. Ülkemizi yurt dışında temsil etmeye çalışan bir insan olarak nasıl ülkemize yabancı futbolcu ve teknik direktör geliyorsa, yabancı bir hakemin de gelebileceğini düşünüyorum. İngiltere’de hakem hata yaptığı zaman art niyet aranmıyor, bizim hakem hatalarımızda art niyet aranıyor. Güven bitmiş. İnanç ve güven bitince kaos çıkar” dedi.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşananlara da değinen Ilıcalı, “Son maça bakarsak Trabzonspor seyircisi tek agresif seyirci değil. Eğer maç 60’ıncı dakikada tatil olsaydı bugün konuşulan konular olmayacaktı. Tansiyonun yükseldiği bir ortamda hakem devam diyor” şeklinde konuştu.

ALİ KOÇ’A DESTEK

Acun Ilıcalı, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç içinse “Zamanını, parasını Fenerbahçe’ye harcayan biri. Fenerbahçe’ye daha faydalı olacağını düşünüyorum. Başkanımın arkasındayım. Ali Koç’u kalmaya ikna etmek için elimden gelen her şeyi yaparım” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com