Acun Ilıcalı’dan Aziz Yıldırım’a cevap: Saçma sapan iftiralar, ihbarcılık yapıyor

Fenerbahçe'de Acun Ilıcalı ile Aziz Yıldırım kavgası büyüyor. Yıldırım'ın suçlamalarına yanıt veren Ilıcalı, "Fenerbahçe’yi ihbar ediyor. Taraftar bunu affetmez" dedi.

  • ü
  • 06 Haziran 2024
  • ü
  • Spor

Süper Lig’de sezonu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe’de kongre tarihi yaklaştıkça gerilim de tırmanıyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un listesinde yer alan televizyoncu Acun Ilıcalı, başkan adayı Aziz Yıldırım’ın ‘FETÖ’ ve ‘Adnan Hoca’ suçlamalarına yanıt verdi.

Sports Digitale’nin yayınına katılan Ilıcalı, Yıldırım için “Fenerbahçe’ye iftira atıyor. İrfan Can iftirası var. Fenerbahçe’yi ihbar ediyor. Şikayet ediyor. Taraftar bunu affetmez” dedi.

Ilıcalı, şöyle konuştu:

‘DOMİNİKA’DAKİ PASAPORT OLAYINI DOMİNİK CUMHURİYETİ ZANNETMİŞ’

“Acun’a, Ali Koç’a iftira atabilirsin ama Fenerbahçe’ye atmayacaksın! Biz her zaman, ‘Aslolan Fenerbahçe’ deriz ama bir kişi hariç Aziz Yıldırım… Seçime 5 gün kalmış, saçma sapan iftiralar atıyor. Beni bıraktı şimdi başkana yöneldi… Dominika’daki insanların pasaport olayını Dominik Cumhuriyeti zannetmiş… Aynı ülke bile değil! Dominik pasaportunun herhangi bir esprisi yok.

YILDIRIM’A BORÇ VE KADRO DEĞERİ ELEŞTİRİSİ

Aziz Yıldırım’ın FenerbahçeY’i büyük bir borç yükü ve değer kaybetmiş halde bıraktığını kaydeden Ilıcalı, şöyle devam etti:

“600 milyon borç 75 milyon kadro değerinden, 300 milyon borç 200 milyon kadro değerine gelinmiş. Nereden nereye gelmişiz… İyi anlamak lazım. Ali Koç’un ilk dönemindeki teknik direktör seçimlerinde bazı hatalar oldu. 2 veya 3 teknik direktör seçiminde bence hata vardı.

Aziz Yıldırım, kulübü bıraktığı gün Fenerbahçe’nin kadro değeri 75 milyon euro. Beşiktaş’ın o anki değeri 123 milyon. Aziz Yıldırım’ın bıraktığı Fenerbahçe bu… Bu bir gerçek.”

‘BİRÇOK OYUNCUYLA ANLAŞMAK ÜZEREYİZ’

Takıma yapılacak transferlerle ilgili konuşan Ilıcalı, “Mourinho’nun gelişinden sonra takımda kalmak isteyen oyuncular var. Ortak düşüncemiz, takıma 4-5 üst düzey oyuncu transferi. Sadece yıldız değil, efektif yıldızlar gelecek. Birçok oyuncuyla anlaşmak üzereyiz” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com