5 Süper Lig ekibine transfer yasağı

Süper Lig ve Birinci Lig'deki altı Türk futbol kulübü, FIFA'nın transfer yasağı kararıyla sarsıldı. Süper Lig'den Kayserispor'a süresiz olarak transfer yasağı aldı.

  • ü
  • 20 Mart 2024
  • ü
  • Spor

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliğinin (FIFA) 69. Olağan Kongresi, üye ülke federasyonlarının başkan ve üst düzey yöneticilerinin katılımıyla Fransanın başkenti Pariste yapıldı.Paris Expo Porte de Versaillesde kongrede Türkiye Futbol Federasyonunu TFF Başkanı Nihat Özdemir, UEFA Yönetim Kurulu üyesi ve TFF Başkanvekili Servet Yardımcı ile Genel Sekreter Kadir Kardaş temsil etti. Kongrede yapılan seçime tek aday olarak giren Gianni Infantino, 4 yıllığına FIFA Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

FIFA, bir Süper Lig ekibine transferlerde süresiz engel koyarken, dört Süper Lig ve bir Birinci Lig takımına da üç transfer dönemi boyunca transfer yapma yasağı uyguladı.

FIFA’nın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Süper Lig’den Kayserispor süresiz olarak, Adana Demirspor, Antalyaspor, MKE Ankaragücü ve Konyaspor ise üç transfer dönemi için transfer yapma hakkından mahrum bırakıldı.

Ayrıca, Birinci Lig’den Eyüpspor da üç transfer dönemi boyunca yeni oyuncu transfer edemeyecek takımlar listesine dahil edildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com