‘Yumuşama’ sırası MHP’de: Özel yarın Bahçeli’yi ziyaret edecek

CHP lideri Özgür Özel'in geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından yarın da Bahçeli'yi ziyaret edecek.

  • ü
  • 06 Mayıs 2024
  • ü
  • Politika

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmenin ardından yarın da MHP lideri Bahçeli ile TBMM’de görüşeceği öğrenildi.

Özel, Türkiye’nin siyasi arenasında dikkat çeken bir adım daha atarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) ziyaret edecek. Özel, bu ziyaretin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan tarihi görüşmesinin ardından gerçekleşmesi ve “Siyasette yumuşama dönemi” olarak adlandırılan yeni dönemde yapılması dikkati çekti.

SİYASETTE YUMUŞAMA DÖNEMİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri ile AKP Genel Merkezi’nde yaptığı görüşmenin ardından, “İlk fırsatta da bu ziyaretin karşılığını gerçekleştirerek Türkiye’de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız” demişti. Özel’in Bahçeli ile yapacağı görüşmenin bu açıklamaların ardından gelmesi dikkat çekti.

ÖZEL’E ANAYASA MARKAJI

Özel ve Bahçeli’nin görüşmesi, yeni anayasa tartışmaları ve geçmişten gelen siyasi diyaloglar çerçevesinde değerlendiriliyor. CHP ve MHP Genel Başkanları arasında son temas, yedi yıl önce Kılıçdaroğlu ve Bahçeli arasında yine bir anayasa değişikliği gündemi üzerine gerçekleşmişti.

GEZİ DAVASI DA GÖRÜŞÜLECEK

Görüşmede, Bahçeli’nin ve MHP’nin karşı olduğu Anayasa Mahkemesi kararları ve Gezi davası tutuklularının yeniden yargılanması gibi konuların da ele alınıp alınmayacağı merak ediliyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com