Yeniden Refah’lı aday Ümit Özdağ’a özenip mültecileri ‘paketledi’, partisi özür diledi

Yeniden Refah adayı, “Ahlak yoksa düzensiz göç vardır” başlıklı, mültecilerin paketlendiği bir video paylaştı. Partisi tepki göstererek paylaşımı hem sildi hem özür diledi.

  • ü
  • 10 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi, partilerinin Fatih İlçe Başkanlığı tarafından yayınlanan “Ahlak yoksa düzensiz göç vardır” başlıklı videosunu sildirdi ve kamuoyundan özür diledi.

Yeniden Refah Partisi Fatih adayı Halit Özkarataşlıoğlu, “ahlaklı belediyecilik” vaadi ile bir klip hazırlamış ve mütlecileri kutulara doldurup deport eden çizgi film paylaşmıştı.

Milli Görüş çizgisinin önemli isimlerinden Kenan Alpay, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı etiketleyerek, “Böylesi rezil bir ırkçıyı, böylesi faşist bir provokatörü Fatih’te aday gösterirken hiç mi kuldan utanmıyor, hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? @rprefahpartisi’nin Zafer Çetesi’ne özenmesi, muhacir düşmanı çirkin söyleme sarılması günah ve utanç olarak size yeter” kampanyayı eleştirmişti.

YENİDEN REFAH PARTİSİ SİLDİ VE ÖZÜR DİLEDİ

Tepkiler üzerine partinin genel başkan yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bugün Fatih İlçe Başkanlığımız tarafından yayınlanan “Ahlak yoksa düzensiz göç vardır” başlıklı video sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştır.

İslami ve insani hassasiyetleri yüksek bir anlayışa mensup Milli Görüşçüler olarak söz konusu paylaşımı görür görmez harekete geçerek yayından kaldırılmasını sağladık.

Milli Görüş, insan onurunu önceleyen ve insan haklarını temel alan dünya görüşüyle sadece milletimizin değil dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların ve hatta insanlığın gönlüne girmiştir.

Fatih İlçe Başkanlığımızın sergilediği söz konusu yaklaşım partimizin göç ve mülteciler konusundaki resmi görüşünü ve 500 bine yakın üyemizin konuya ilişkin genel kanaatini yansıtmamaktadır. Yeniden Refah Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana, Milli Görüş geleneği olarak ise 50 yılı aşkın zamandır nerede bir mazlum varsa gözünün yaşını silmeye, ekmeğimizi bölüşmeye ve kucak açmaya devam edeceğimizin altını çizmek isteriz.

Tasvip etmediğimiz ve derhal yayından kaldırttığımız video sebebiyle şayet kalbi kırılan kardeşlerimiz varsa yine de özür diler haklarını helal etmelerini dileriz.

Muhammed Fatih Müjdeci Tanıtım ve Medya Başkanı
Genel Başkan Yardımcısı”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com