Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Gezeravcı, AKP adayı Hamza Dağ ile sahneye çıktı

Türkiye'nin ilk uzay yolcusu, Alper Gezeravcı, İzmir'de AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ile birlikte sahneye çıktı. CHP tepki gösterdi.

  • ü
  • 24 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Türkiye’nin ilk uzay yolcusu, astronot Alper Gezeravcı, İzmir’de AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ile birlikte sahneye çıktı.

Gezeravcı, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla düzenlenen Gençlik Buluşması’nda, Türkiye Milli Uzay Programı, insanlı ilk uzay misyonu ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nda gerçekleştirdiği deneylerle ilgili bilgiler verdi.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Gezeravcı, şöyle konuştu:

“Attığınız adımda, girdiğiniz yolda niyetlendiğiniz hiçbir işte potansiyelinizin sorgulanmasına, kapasitenizle ilgili tereddüt yaşamanıza müsaade etmeyin. En büyük çeldiriciniz, civarınızda negatif enerji taşıyan, potansiyelinizi sorgulayan insanların varlığıdır. Lütfen potansiyelinize her daim güvenin. Kademe kademe kendi özgüveninizi ayağa kaldıracak işleri devletimizin iradesiyle gerçekleştirmeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle.”

Gezeravcı, konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

CHP’DEN TEPKİ: AKP KONVOYUNA DAHİL OLDU

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, bakanların Ege Üniversitesi’nde seçim çalışması yürütmesine tepki gösterdi. Yücel, “Sadece Bakanları değil hepimizin vergileriyle uzaya giden ilk astronotumuz Alper Gezeravcı da bu toplantıya katılarak AKP’nin propaganda konvoyuna dahil oldu.

AKP, Bakanları ve kamu kaynaklarını yerel seçimler için seferber etmekle de yetinmedi. Sadece Bakanları değil hepimizin vergileriyle uzaya giden ilk astronotumuz Alper Gezeravcı da bu toplantıya katılarak AKP’nin propaganda konvoyuna dahil oldu. AKP’nin ‘seçimi kaybedeceğiz’ endişesi ile bütün bakanlarını sahaya sürmesi, bilim yuvalarında siyaset yapmaları sonucu değiştirmeyecek. 31 Mart’ta CHP’li Belediyeler çoğalacak, sosyal belediyecilik Türkiye’ye hakim.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com