Turgut Altınok’tan ‘Antalya’da 600 konutum yok’ açıklaması

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Antalya’da 600 konutunun bulunduğu iddialarına karşı belgeyi gösterdi.

  • ü
  • 29 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Turgut Altınok, Antalya’da 600 konutunun bulunmadığına yönelik Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinden alınan belgeyi göstererek, “Bu iftirayı ve yalanı atan gazetecilerin şerefleri ve onuru varsa özür dilemeliler. Sayın Yavaş’ın da zerre onuru var ise istifa etmesi gerekir. Bu istifa etmesini gerektirecek ve yalanlayan devletimizin resmi belgesidir.” dedi.

Keçiören’de seçim otobüsünden vatandaşları selamlayarak seçim çalışmalarını sürdüren Altınok, daha sonra Antalya’da 600 konutunun olduğu iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Onurlu insanlara iftira atmanın ahlak dışı olduğunu belirten Altınok, mal varlığını açıklamasıyla birlikte kendisine karşı “yalan, çamur ve iftira” kampanyası başlatıldığını söyledi.

Altınok, “Halbuki bütün belge ve delillerle mal varlığımız azalmıştır. Bu malların birçoğu 1994’de (Keçiören) belediye başkanı olmadan önce annemizden, babamızdan kalmıştır. Art niyetli olanlar herkesi kendileri gibi biliyor. Efendim ‘Antalya’da 600 dairesi var’ açıklamalı diye kampanya başlattılar. Dolayısıyla yalan söylediler, çamur attılar ve iftira ettiler.” diye konuştu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Antalya’da adına kayıtlı 600 daire olduğu iddiasının ispatlanması halinde istifa edeceğini açıkladığını anımsatan Altınok, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın da söz konusu iddiaları savunmasına tepki gösterdi.

‘600 DAİREM VARSA İSTİFA EDECEĞİM’

Kendisi hakkındaki iddiaların iftira olduğunu dile getiren Altınok, “Çamur ve iftira kampanyası tabii ki Sayın Yavaş’tan başlıyor. Yavaş da ‘Antalya’da 600 dairesi var, niye beyanda bulunmadı?’ minvalinde beyanda bulundu. Ben de dedim ki, ‘Antalya’da 600 dairem var ise Turgut Altınok adına tapusunu çıkartsınlar, ben istifa edeceğim.’ ‘Basın mensubuyum’ diyen, seçim zamanı ellerindeki bütün yalanları atanlara gazetecilere, basın mensubu demeye de utanıyorum. Basın objektif ve tarafsız olmalıdır. Ama tarafsız olmayıp iftira ve yalan kampanyasının bir parçası oldular.” ifadelerini kullandı.

‘HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTIK’

Altınok, Antalya ve ilçelerinde adına var ise kayıtlı dairelerin tapu bilgilerinin araştırılması için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne, dilekçeyle başvuruda bulunduğunu anlattı.

Dilekçeye verilen cevabın bugün eline ulaştığını bildiren Altınok, şöyle konuştu:

“Verdiğim dilekçenin sonucunda, ‘İlgili dilekçede bahsi geçen T.C. kimlik numaralı Turgut Altınok adına Türkiye’nin tamamının 2 Mayıs 2012’den beri ortak platformu Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinde T.C. kimlik numarası kriterleri kullanılarak yapılan araştırma ve sorgulama sonucunda Antalya il ve ilçe sınırları içerisinde herhangi bir gayrimenkul kaydına rastlanmamıştır.’ Bunu bütün kamuoyunun takdirine sunuyorum. Kimin yalancı, iftiracı, çamur ve kimin de dosdoğru olduğunun belgesidir.

Ankara’ya sözü, eseri, projesi, hizmeti, vizyonu olmayanlar bir yalan çamur ve iftira kampanyası başlattı. Dolayısıyla zerre onuru olanlar özür dileyecek. Tabii bununla ilgili hem maddi hem manevi hukuki süreci başlattık. Bunlar, hepsi gördüğünüz gibi mahkum olacak. Ankaralı bilmeli ki bir tarafta tertemiz bir aday var, öbür tarafta yalan ve çamura batmış iftiracı bir aday var. (Mansur Yavaş) Kendisi tabii Londra’da aldığı evin hesabını veremez. Şu anda oturduğu 25 milyon liralık evinin hesabını veremez. İkisini de belediye başkanı olduktan sonra almış. Yani 25 yıl belediye başkanlığı yapsa 25 milyon liraya o evi alamaz.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com