Trollerin ‘Kent Uzlaşısı’ diye paylaştıkları metin sahte çıktı: Özel ve Beştaş’tan kumpas uyarısı

Trollerin dolaşıma soktuğu, Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu ile DEM Parti yetkilileri arasında imzalandığı iddia edilen metin sahte çıktı.

  • ü
  • 26 Mart 2024
  • ü
  • Politika

31 Mart Seçimlerine günler kala AKP yanlısı troller muhalefet partilerine yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Birkaç gün önce iktidara yakın trol hesaplar tarafından internete servis edilen bir evrakta ‘Kent Uzlaşısı’ başlığı altında bazı maddelerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile DEM Parti yetkilileri arasında anlaşma sağlandığına dair kurmaca bir evrak ortaya atıldı.

ÖNCE ÖZGÜR ÖZEL YALANLADI

Halk TV ekranlarında konuşan Özgür Özel de bu kumpas belgesinin yalan olduğunu belirtti. Özel konuşmalarında “Tamamen yalan, bu seçimi kazanmak için bunlara tamah ediyorlarsa çok zor durumdalar demektir” dedi

İMZALARIN YALAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI!

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan ve kumpas belgesinde imzası olduğu iddia edilen DEM Parti İBB Başkan Adayı Meral Danış Beştaş, konuya ilişikin şu ifadeleri kullandı:

“Dolaşıma sokulan aşağıdaki kağıt parçası külliyen yalan. İmza bile taklit edilememiş. Bu sahtekarlığı yapanların bir an önce ortaya çıkarılması lazım… Sahtekarların, yalancıların peşini bırakmayacağız.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com