Sera Kadıgil: Erdoğan’ın siyaseti bırakması, Teoman’ın müziği bırakması gibi

Kadıgil, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Benin için bu bir final. Bu benim son seçimim" sözlerini değerlendirdi.

  • ü
  • 09 Mart 2024
  • ü
  • Politika

TİP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “bu benim son seçimim” açıklamasına işaret ederek, “Teoman’da özür dileyerek Teoman’ın müziği bırakması gibi değerlendiriyorum. ‘Abilerim ablalarım inanın dilenci değilim ama bir istirhamım olacak’ taktiğiyle siyasi dilencilik yapıyor” diye konuştu.

Sözcü Tv’de Ece Üner ile Sözün Gücü programına katılarak değerlendirmelerde bulunan Sera Kadıgil, şöyle konuştu:

“Teoman’da özür dileyerek Teoman’ın müziği bırakması gibi değerlendiriyorum. Erdoğan İstanbul’da seçimi kaybedeceğinin çok farkında ve “Abilerim ablalarım inanın dilenci değilim ama bir istirhamım olacak” taktiğiyle siyasi dilencilik yapıyor. Vallahi bu benim son seçimim bana oy verin yazık olur bana diyerek duygu sömürüsü yapıyor kendi tabanına bir yandan da alttan alta Anayasayı değiştirmeye çalışıyor ki; sonsuza dek seçilebilsin. O yüzden tebessüm ederek okudum AKP Genel Başkanı’nın bu yorumunu.”

‘İMAMOĞLU’NA OY VERECEĞİM’

Kadıgil, seçimlere ilişkinse şunları söyledi: “Biz hiçbir yerde AKP-MHP faşist rejimine kazandırmayacak şekilde pozisyon aldık. Bunu CHP’ye kazandırmak için değil, AKP’nin kazanmaması için çalışıyoruz. Öte yandan ben kişisel olarak İstanbullu bir kadın olarak 31 Mart’ta Ekram İmamoğlu’na oy vereceğim.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com