Özgür Özel’den ‘Lütfü Savaş’ çıkışı: Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz

CHP lideri Özgür Özel, Hatay Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş'la ilgili, "Sitem cümlelerini duyduk, anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz" dedi.

  • ü
  • 11 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat depremlerinde en çok yıkımın yaşandığı Hatay’da yeniden aday gösterilen mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş’la ilgili yapılan protestolar için, “Siyaset vatandaşın söylediği sözü duymak, verdiği mesajı almak siyaset sanatıdır” dedi.

Hatay’da Lütfü Savaş yerine başka bir adayın gösterileceği şeklindeki yorumlar hatırlatılan Özel, “Meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir fikir verir. Ama milletin sesini duymak sandıktan önceki en önemli gösterge çok yüksek örneklerle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz” diye konuştu.

Özel ayrıca Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da tartışma yaratan sözlerinin ardından Zonguldak’ta yaptığı “Cumhurbaşkanı’nın eli üzerinde olduğu sürece Zonguldak çok daha iyi yerlere gelecek” açıklamasına sert bir dille tepki gösterdi. Özel, “Erdoğan’ın milli iradenin üzerinden elini çekmesi lazım. Bu yaptığı iş tamamen milli irade gaspıdır” dedi.

DEM PARTİ’NİN ADAY ÇIKARMAMASI

CHP lideri Özel Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel, DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkarmasını da şöyle değerlendirdi: “Her birisinin day olmak en demokratik hakkıdır. kimsenin aday çıkarıp çıkarmamasına karışmayız. bir partinin aday çıkarması kendisiyle ilgili hesaptır. Bizim kimsenin çıkaracağı aday da çıkarmadığı adaya da lafımız da minnetimiz de yoktur. Ama aday çıkarmama durumunda bize dünya kadar lafı layık görenler şimdi bize özür borçlular.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com