Özgür Özel umutlu: 11 büyükşehire 4 daha ekleyebiliriz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde 11 büyükşehir belediyesine dört tane eklenebileceğini söyledi. Özel, “Umduğumuzdan daha iyi bir son haftaya girdik" ifadesini kullandı.

  • ü
  • 28 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçim sürecinin son haftası için iyimser olduklarını belirtti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’yla Yeni Bir Sabah programında önemli açıklamalarda bulundu.

“11 büyükşehre 4 ekleyebiliriz” diyen Özgür Özel, İstanbul seçimi hakkında da konuştu.

Özel, son haftaya umutlu girdiklerini belirterek, “Büyükşehir sayısını artıracağımızı iddia ediyorum. Bunu 3 ay önce söyleseniz karamsarlık hakimdi. Ama beklentiler iyiye doğru gitti. Giresun’u, Trabzon’u, Sinop’u kazanacağız. Çok yüksek bir oranda çok doğru işler yaptığımızı gördük. Son haftada umduğumuzdan daha iyi bir son haftaya girmiş durumdayız” dedi.

‘DÖRDÜNÜ ALSAK ŞAŞIRMAM’

“11 büyükşehrin tamamını korumamız, üstüne de 3, 4, 5 büyükşehir eklememiz mümkün” diyen Özel, “Bursa, Balıkesir, Manisa ve Denizli’nin dördünü de alsak şaşırmam. Vatandaş, iktidarın gücüne karşı yerelden denge kuracak” ifadesini kullandı.

‘HER ANKET ÖNCEKİNDEN İYİ GELDİ’

Özel, seçim anketlerine ilişkin ise “Her anket bir öncekinden iyi geldi. Her anket Ekrem Başkan için bir öncekinden iyi. Öyle olunca trend hep yukarıya doğru gitti. Haksızlığa uğradı, mazbatası iptal edildi ve ikinci seçim oldu ya. Ben ikinci seçimdeki farkı artıracağını düşünüyorum. İkinci seçimdeki kadar bir farkı olası görüyorum” şeklinde konuştu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com