Özel’den Akşener’in ‘Abla mabla demeyin’ sözlerine yanıt: Canı sağ olsun, ablamdır

CHP lideri Özgür Özel, İYİ Parti liderinin 'Abla mabla demeyin' sözlerini hatırlatarak, "Cevabım iki kelime. Canı sağ olsun, ablamdır. Eski dosttan düşman olur mu?" dedi.

  • ü
  • 29 Mart 2024
  • ü
  • Politika

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa’nın Turgutlu ilçesi Koza Pazarı Meydanı’nda halkla bir araya geldi. Özel, burada yaptığı konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP’nin Balıkesir’deki mitinginde açılan afişle ilgili söylediklerine ilişkin bugün bütün medyanın kendisinden bir cevap alabilmek için peşinde olduklarını belirtti. Özel, “Abla diyeceğim ama dün ‘Abla mabla demeyin’ demiş. Cevabım iki kelime. Canı sağ olsun, ablamdır. Eski dosttan düşman olur mu?” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı ve CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın’ı ve CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’i yanına çağırarak bir kez daha adaylarına destek istedi. Özel sadece partililerden değil eski ittifak ortaklarından da kendi adaylarını destekleme çağrısında bulundu.

‘KARŞIMIZDAKİ KORKU İTTİFAKIDIR’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP’nin Balıkesir’deki mitinginde açılan afişle ilgili söylediklerine ilişkin bugün bütün medyanın kendisinden bir cevap alabilmek için peşinde olduklarını kaydeden Özel, “Ben muhalefete muhalefet etmedim. Muhalefet liderlerine hakaret etmedim. Abla diyeceğim ama dün ‘Abla mabla demeyin’ demiş. İstedikleri kadar germeye çalışsınlar ama eski dosttan düşman olmaz. Atatürkçü ve vatansever insanlar birbirine kötülük yapmaz, birbirine çelme takmaz. Biz gönlünde gözünde güneş olan herkesi çok seviyoruz biz biriz beraberiz. İyi insanlar, sosyal demokratlar, yalandan dolandan bıkanlar birleşirse birleşe birleşe kazanacağız. Cevabım iki kelime. Canı sağ olsun, ablamdır. Eski dosttan düşman olur mu? Tayyip Bey’e bakalım. Necmettin Erbakan’ın biyolojik oğlu Fatih Erbakan siyasi oğlu da sendin. Dün beraberdiniz bugün birbirlerine saymadıkları hakaret kalmadı. Bakın biz Yeniden Refah ile çok ayrı yerlerdeyiz. Dün beraber olduğun kişilere bugün küfretmek bize yakışmaz. Karşımızdaki ittifak korku ittifakıdır. Bizim ittifakımız Türkiye ittifakıdır. Bizim ittifakımız gücünü milletimizden, renklerini bayrağımızdan alır” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com